صفحه اصلی » مذهبی » اعتکاف مسئولان، حل مشکلات اقتصادی مردم و خدمت صادقانه است

کارشناس مرکز ملی پاسخگویی:

اعتکاف مسئولان، حل مشکلات اقتصادی مردم و خدمت صادقانه است

کارشناس مرکز ملی پاسخگویی سوالات شرعی گفت: حل مشکلات نظام اسلامی و رفع نیاز نیازمندان در جامعه اسلامی آن قدر اهمیت دارد که برای حل آن مشکل به معتکف اجازه داده شده همچنان که در حال اعتکاف است از مسجد بیرون آمده تا مشکل نظام و مردم را حل کند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

حجت الاسلام براتعلی حق شناس در گفت وگو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص مراسم اعتکاف اظهار کرد: قرآن کریم روی همه این بندگی ها و اعتکاف های دروغین مهر بطلان زده است  و لذا معتکفین با اعتکاف صحیح دیگر به خود اجازه نمی دهند در برابر زرق و برق دنیا عکوف داشته باشند.

کارشناس مرکز ملی پاسخگویی سوالات شرعی یکی  از آثار مهم اعتکاف را کنار زدن غیر خدا عنوان کرد و ادامه داد: این مسئله به این اعتبار است که اعتکاف در برابر پیشگاه ذات اعظم خداوند تبارک و تعالی است، یعنی عکوف در پیشگاه خدا و اقبال به سوی پروردگار و غیر خدا را کنار زدن است، زیرا ارزش هر اعتکافی منوط به ارزش آن موجودی است که اعتکاف در پیشگاه آن انجام می شود.

وی با تاکید بر یکی دیگر از آثار اعتکاف یعنی دستیابی به همتای اعتکاف تصریح کرد: بر اساس جواز خروج از مسجد در حین اعتکاف برای برآوردن حاجت مومن، خروج از مسجد ادامه اعتکاف است، گرچه خروج از مسجد برای معتکف روا نیست اما برای شرکت در نماز جمعه و یا انجام کارهای ضروری، معتکف می تواند از مسجد خارج شود.

کارشناس مرکز ملی پاسخگویی با استناد به این معنا، عنوان کرد: در گام دوم انقلاب می توان گفت که حل مشکلات نظام اسلامی و رفع نیاز نیازمندان در جامعه اسلامی آن قدر اهمیت دارد که برای حل آن مشکل به معتکف اجازه داده شده همچنان که در حال اعتکاف است از مسجد بیرون آمده تا مشکل نظام و مردم را حل کند.

وی افزود: از همین رو ضروری است که گفته شود همه مسئولان باید به فکر مشکلات مردم باشند و حاکمان حکومت اسلامی با توجه به بیانات رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم باید به گونه ای در خدمت مردم باشند که مردم عاشق آن حکومت شوند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد