صفحه اصلی » اقتصادی » «رونق تولید» و نقش آفرینی رسانه ها

«رونق تولید» و نقش آفرینی رسانه ها

رسانه ها به عنوان یکی از ضلع های اصلی و بازوی کارآمد در راستای تحقق اهداف کشور خصوصاً در زمینه تزریق امید به جامعه برای رونق چرخه اقتصاد ملی و در نتیجه رونق تولید نقشی بی بدیل و غیرقابل انکار دارند.

تاریخ انتشار: ۰۲:۵۲ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۱

صاحب نیوز – معصومه نصیری / سال ۹۸ با هزاران امید آغاز شد. سالی که از سوی مقام معظم رهبری سال «رونق تولید» نامگذاری و نقشه راه و چشم انداز یک ساله کشور ترسیم شد. رسانه ها به عنوان یکی از ضلع های اصلی و بازوی کارآمد در راستای تحقق اهداف کشور خصوصاً در زمینه تزریق امید به جامعه برای رونق چرخه اقتصاد ملی و در نتیجه رونق تولید نقشی بی بدیل و غیرقابل انکار دارند.

سال ۹۸؛ سال نه به مخابره و خواندن اخباری است که به هر ترتیب امید افکار عمومی را مخدوش و‌ تزریق بدبینی می کند. سال نه به هر آن چیزی است که موجبات ضربه به رونق اقتصاد و تولید را فراهم می کند. اگر تمرکز از روی اخبار منفی  به سمت گزارش دستاوردها و اقدامات مثبت باشد، نتیجه از نا امیدی ملی به سمت حرکت برای توسعه و آبادانی کشور تغییر خواهد کرد. کشور به شدت به تزریق امید برای ورود با انگیزه به عرصه های اقتصادی و علمی نیاز دارد، نیازی که رسانه ها در اقسام مختلف با تولیدات خود، منجر به تحقق آن خواهند شد.

مقام معظم رهبری پیش از این اظهار کرده بودند: تلاش و هدف دشمنان ایران از جنگ نرم، «اندوهگین و نا امید کردن ملت ایران و ترساندن آن ها از ورود در میدان است.» بر این اساس رونق تولید با افزایش امید ملی نسبتی جدی دارد. در صورتی که امید به آینده تقویت شود، انگیزه جهت رونق نیز افزایش خواهد یافت.

در نبرد رسانه ای موجود، دشمنان درصدد بزرگ نمایی و اغراق آمیز جلوه دادن مشکلات کشور هستند که متعاقب آن نیز، هدف نا امیدی ملی است؛ بنابراین رسانه های کشور مسئولیتی فراتر از گذشته برعهده دارند. نباید فراموش کرد که حس امید و امیدواری منجر به برداشتن گام های جدی برای توسعه کشور خواهد شد.

نامگذاری سال ۹۸ تاکید بر ضرورت این مهم برای کشور است. امید است در سال ۹۸ رویکرد تمام مسئولان و رسانه‌ها تقویت و تزریق امید به جامعه و حمایت از اقدامات منجر به رونق تولید و اقتصاد باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد