صفحه اصلی » اجتماعی » احتمال جاری شدن سیل در اصفهان ضعیف است/ شهرداری‌ها کمیته سیل برگزار کنند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان:

احتمال جاری شدن سیل در اصفهان ضعیف است/ شهرداری‌ها کمیته سیل برگزار کنند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه استان آمادگی کامل برای مقابله با سیل را دارد، گفت: احتمال جاری شدن سیل در اصفهان ضعیف است.

تاریخ انتشار: ۱۹:۰۳ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۵

منصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه امروز جلسه‌ مدیریت بحران استان اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: تدابیر ویژه اندیشیده شده است و سیستم استان اصفهان آمادگی کامل برای مقابله با شرایط سیل را دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به جاری شدن سیل در استان‌های گلستان، شیراز و لرستان تدابیری برای جمع‌آوری کمک مردمی اندیشید شده که مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره‌حساب ۹۹۹۹۹ که هلال‌احمر اعلام کرده واریز کند و کمک‌های غیر نقدی را هم از طریق پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی کمک کنند.

وی افزود: مردم‌های درگیر در سیل به موکت و پتو و ست بهداشتی نیاز دارند که در این چند روز دو هزار تخت موکت برای گلستان و یک و ۸۰۰ تخت موکت برای خوزستان ارسال‌شده است.

شیشه‌فروش بابیان اینکه سبدهای غذایی برای خوزستان و چهارمحال و بختیاری ارسال‌شده است و پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی هلال‌احمر در سطح شهر وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به بارش‌های امروز اصفهان جلسات ستاد بحران‌های شهرستان‌ها برگزارشده است.

وی اضافه کرد: شهرداری‌ها کمیته سیل را برگزار کنند که اگر در دهانه‌ پل‌ها و مسیر زاینده رفع مسدود شود، سیل بندها را تقویت کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تأکید بر اینکه مسافران باید دقت داشته باشند که متناسب با شرایط رانندگی کنند و از نزدیک شدن به رودخانه‌های کوچک و به هشدارها توجه داشته باشند، گفت: احتمال جاری شدن سیل در اصفهان ضعیف است اما هواشناسی پیش‌بینی بارندگی‌های شدید را کرده و تدابیر لازم انجام‌شده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد