صفحه اصلی » اجتماعی » حافظه ای که به طور عجیب دچار تحول شد/ رکورد «حافظه برتر» را در گینس به ثبت می رسانم

بازنشر/ گفتگو با حافظه برتر ایران؛

حافظه ای که به طور عجیب دچار تحول شد/ رکورد «حافظه برتر» را در گینس به ثبت می رسانم

علیرضا محمدی کمال آبادی، حافظه برتر ایران گفت: به یاری مسئولان برای سرافرازی نام ایران در جهان و ثبت توانایی خارق العاده حافظه ام در گینس، نیازمند هستم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حضور حافظه برتر جهان از شرق اصفهان در برنامه نوروزی عصر جدید، فرصتی را برای ما به وجود آورد تا به آرشیو خبری خود سری بزنیم.

وقتی از حافظه و قدرت یادگیری افراد صحبت به میان می آید به ناگاه ذهنمان به طرف دانشمندان و مخترعان می رود، کسانی که آنها را ندیده ایم ولی اختراعات سودمندشان گواه ذهن خارق العاده آنها می باشد.

ولی با توجه به ضرب المثل ها شنیده ها کی به پای دیدن می رسد و این در حالی است که حافظه برتر ایران در منطقه بومی شرق اصفهان باشد و با او صحبتی نداشته باشیم.

چندی پیش خبرنگار این پایگاه خبری، اولین گفتگوی خود را با علیرضا محمدی کمال آبادی جانباز جنگ تحمیلی و دارای حافظه خارق العاده انجام داد که مورد توجه بسیاری از مردم و مسئولان قرار گرفت تاحدی که در برنامه ماه عسل سال گذشته نیز شرکت کرد و نامش برسر زبان ها چرخید.

حافظه برتر جوان جرقویه ای، یکی از توامندی های شرق اصفهان در جهان قلمداد می شود و این مهم برای همه شهروندان شرق اصفهانی به عنوان نکته ای درخشنده یاد می شود.

علیرضا محمدی کمال آبادی متولد 1346 در روستای کمال آباد جرقویه علیا است و چند شب قبل در برنامه عصر جدید که از سیمای جمهوری اسلامی پخش می شود، شرکت مقتدر داشت.

وی با اشاره به گفتگوی خود با اصفهان شرق، توانمندی رسانه را مهم دانست و گفت: سوژه یابی خبرنگار باعث شد تا از کمال آباد جرقویه به رسانه های کشوری و جهانی راه یابم و به دلیل اینکه توانستم نام شرق اصفهان را در بین مردم معرفی کنم، خوشحالم.

علیرضا محمدی کمال آبادی با اشاره به توانمندی های خود گفت: 2700 رقم عدد پی را در حافظه خود جا داده ام و به هر روشی می توانم ذهن و عدد در نظر گرفته توسط دیگر افراد را به طور صد در صد حدس بزنم.

وی تصریح کرد: اکثر داروهای فارمولوژیک را به رقم های عدد پی ربط دادم و با گفتن یک عدد می توانم نام دارو و کاربرد آن را بگویم.

حافظه برتر ایران با اشاره به مثال هایی از توانمندی خود، تصریح کرد: بازگو کردن شهرهای استان های کشور را در پنجدقیقه، گفتن 116 عنصر جدول مندلیف را در 45، گفتن 444 کشور جهان را همراه پایتخت های آنها در کمتر از پنج دقیقه، بازگو کردن تمام اسماء الهی را در 50 نفس و گفتن تمام جملات اخلاقی در دایره المعارف، از جمله توانمندی های من به حساب می آید.

وی افزود: در جلسات مختلف شرکت کرده ام و مصاحبه هایی با سایت های و روزنامه های کشور داشته ام ولی هدف اصلی من معرفی توامندی جوان شرق اصفهانی به دنیا بود که امیدوارم به گونه کامل محقق یابد.

وی درگفتگویی که چند سال قبل با اصفهان شرق داشت این گونه گفت: بنده برای سر افرازی ایران و ثبت جهانی گینس تلاش می کنم ولی این کار هزینه مادی هم می خواهد که بنده از نظر مالی ضعیف هستم و ممکن است سال ها این اقدام طول بکشد ولی اگر مسئولان بتوانند از روش های گوناگون به بنده کمک کنند شاید بتوانم در زمان کمتری این توانایی ایرانیان را در کتاب رکوردها به ثبت برسانم.

حافظه برتر ایران از مسئولان خواست تا برای سر افرازی ایران اسلامی و تشویق افرادی که توانایی های خارق العاده دارند تلاش کنند و از روش های این افراد جهت یادگیری جوانان و نوجوانانی که به این گونه کارها علاقه دارند استفاده شود.

گفتگوی زیر در سال 94 در اصفهان شرق با علیرضا محمدی منتشر شد.

در سال ۱۳۶۸ حافظه من به طور عجیبی دچار یک تغییرشگفتی شد و می توانم مطالب را در عرض چند دقیقه حفظ کنم.

من می توانم عدد پی در ریاضی (۳/۱۴) را تا ۳۶۵ رقم بعد از ممیز بگویم، اگر کسی بپرسد صدمین رقم آن چند است در یک لحظه پاسخ صحیح را از من دریافت می کند.

اگر تعدادی رقم را کنار هم قرار دهیم مثلا ۱۰۰ رقم با یک لحظه نگاه کردن می توانم از آخر به اول یا برعکس و یا حتی رقم های جابه جا شده در بین اعداد را به سرعت بازگو کنم.

ذهن من نقشه جغرافیایی جهان است و پایتخت تمام کشور های جهان را از بر هستم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. اخمدی گفته :

    بنظر من اطلاعات جناب محمدی یکسری اطلاعات رمزگذاری شده است که هیچ کاربردی برای دانش آموزان ندارد و با خرید یک سی دی ارزان مغز برتر هزاران برابر بهتر میتوان یاد گرفت .توصیه من به خانواده ها این هست که قبل از هر آموزشی بیشتر ریشه و اساس ان را خود بفهمند تا فرزندان خود را گمراه و وقت انها را تلف نکنند.

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد