صفحه اصلی » فناوری اطلاعات » حمایت کاشانی ها از کودکان گلستانی با بیش از 3500 توییت/ 1500 قوطی شیرخشک و 1500 پوشک به مناطق سیل زده ارسال شد

هشتک #نوزاد_گلستانی به بار نشست؛

حمایت کاشانی ها از کودکان گلستانی با بیش از 3500 توییت/ 1500 قوطی شیرخشک و 1500 پوشک به مناطق سیل زده ارسال شد

امسال با فرا رسیدن ایام نوروز، سیل سین سفره هفت سین شد و خساراتی را خصوصا در شمال کشور برجای گذاشت اما مردم ایران انسان دوستی خود در این نوروز به نمایش گذاشتند و تلاش کردند بخشی از دغدغه های مردم سیل زده را کاهش دهند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ در انتهای زمستان و در اولین هفته از بهار طبیعت دست سخاوت الهی بارش های قابل توجه بهاری را به اکثر مناطق کشور عیدی داد اما این ارمغان طبیعت به واسطه مسائلی با خساراتی همراه بود.

*سیل سین هشتم هفت سین ۹۸ شد

سیل سین هشتم هفت سین ۹۸ شد و اولین کسانی که تلخی سیل را در روزهای شادی بخش بهار تجربه کردند مردم استان گلستان بودند که به یکباره با شرایط غیر منتظره و سخت مواجه شدند؛ سیل زندگی مردم را تحت تاثیر جدی قرارداد به طوری که با فرو رفتن شهر در آب، گل و لای مهمان ناخوانده خانه ها شد و عملا زندگی از روال عادی خارج کرد.

با مخابره شدن این خبر در رسانه ملی و شبکه های اجتماعی باز هم این مردم بودند که در صف اول به یاری همنوع خود شتافتند و در کنار هموطنان خود قرار گرفتند و با کمک های خود سعی در جبران خسارت ها شدند.

در این میان اصفهانی ها که همیشه در کمک پیشتازند هم به عرصه آمدند و خاص تر کاشانی ها از همان دقایق ابتدایی خود جوش پا به عرصه نهادند و سعی کردند با شناخت نیازهای سیل زدگان بهترین و بیشترین کمک را داشته باشند.

*کمتر کسی فکر می کرد از سناریو استفاده از شبکه های اجتماعی کاشانی ها آبی گرم شود

شبکه های اجتماعی بر گستردگی و شور مشارکت های مردمی افزود؛ هشتک های مختلفی در فضای مجازی دست به دست شد که یکی از این هشتک ها پویش #نوزاد_گلستانی بود که توسط مردم کاشان شکل گرفت.

کاشانی ها در حالی که برای کمک به هموطنان خود سعی داشتند از تمام پتانسیل ها برای کمک و تسریع در آن استفاده کنند پای شبکه های اجتماعی را هم به میدان باز کردند که البته شاید در ابتدا کمتر کسی فکر می کرد از این سناریو آبی گرم شود.

این هشتک به طور خاص در شرایط بحرانی اسیب پذیرترین بخش جامعه یعنی نوزادان را مورد توجه قرارداده است و با توجه به اینکه اقلام مورد نیاز آن‌ها به نوع از اولویت های مردم در شرایط خاص و سخت سیل است؛ افراد زیادی به ویژه مردم کاشان با پیوستن به این پویش هشتک #نوزاد_گلستانی را در لیست چند هشتک پرکاربرد توییتر قرار دادند و ترند شدن آن‌ را پیگیری کردند؛ خیلی زود شخصیت های مختلفی هم به این پویش پیوستند که سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس یکی از آن ها بود.

نوزاد گلستانی در شش فروردین گل کرد و ۳ هزارو ۴۲۹ توییت با این هشتک منتشرشد تا بتوان گفت پویش کاشانی ها به بار نشسته است؛ در این پویش تهیه شیرخشک و پوشک بچه برای نوزادان در اولویت قرارگرفت و وجوهات نقدی و غیر نقدی در راستای دستیابی به این هدف بکار گرفته شد.

*فرمانده ناحیه کاشان در صحبت های خود موفق بودن این پویش را تایید کرد

سرهنگ مرتضی عمومهدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: پس از شنیدن خبری مبنی بر جاری شدن سیل در استان گلستان و با مشکل مواجه شدن آن ها، مردم کاشان مرتبا تماس می گرفتند که ما چه کمکی می توانیم انجام دهیم.

فرمانده ناحیه کاشان تصریح کرد: در این قضایا نوزادان کمتر مورد توجه قرار می گیرند ولی در جایگاه خودشان بسیار مهم هستند بنابراین تصمیم گرفته شد که در کاشان بر روی دو قلم جنس شامل شیر خشک و تهیه پوشک مورد نیاز نوزادان بیشتر اقدام کنیم

وی تصریح کرد: با یکی از مسوولان سپاه گلستان تماس گرفته و آمادگی و استقبال مردم کاشان را اعلام کرده، اطلاع پیدا کردیم که اقلام مورد احتیاج سیل زدگان پتو، چادر، خشکبار، کنسرو و مواد غذایی مثل آب معدنی است ولی یکی از مواردی که در منطقه نایاب شده و به شدت مورد احتیاج است شیر خشک بود.

عمومهدی افزود: نیروهای انقلابی و ارزشی کاشان در فضای مجازی اقدامات خوبی را انجام دادند و هدف گذاری تعداد 1000 قوطی شیرخشک و 1000 بسته پوشک بود؛ که تا کنون 1500 قوطی شیر خشک و 1500 بسته پوشک تهیه شده است و 60 میلیون تومان هم جمع آوری شده است که امروز چهارشنبه 7 فروردین به مناطق سیل زده استان گلستان اعزام می شود و همچنان این اقدام ادامه پیدا می کند.

فرمانده ناحیه کاشان ادامه داد: گروه هایی هم به عنوان اردوی جهادی اعلام آمادگی کرده اند که در مناطق سیل زده حضور پیدا کنند، تعدادی از افراد به آنجا رفتند تا عرصه شناسایی کنند و افرادی که در قالب اردوی جهادی حاضر به مشارکت هستند اطلاع داشته باشند که باید چگونه مراجعه کنند.
وی تاکید کرد: از خیرین، مسولین شهرستان، جوانان انقلابی و پای کار، مردم ولایتمدار کاشان که در این پویش ملی شرکت کردند تقدیر و تشکر می کنیم.

آنچه در لحظات سنگین و سخت همچون سیل و زلزله همواره صحنه های ناب و امید بخش را رقم میزند دست یاری گر و مهربان هموطنان است که تسکین دهنده زخم های همنوعان خود بوده اند دستی که میبخشد تا شاید به زندگی جان دوباره ببخشد و امید را بار دیگر باورمند کند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد