صفحه اصلی » سیاسی » جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی در گام اول انقلاب تثبیت‌شده است

تحلیلگر مسائل سیاسی:

جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی در گام اول انقلاب تثبیت‌شده است

یک تحلیلگر سیاسی گفت: روز ۱۲ فروردین جمهوریت و اسلامیت نظام پیوند می‌خورد؛ این دو مرحله در گام اول و در طول این چهل سال تثبیت‌شده است؛ در گام دوم باید تشکیل مرحله‌های بعدی را دنبال کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۶ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۱۲

محمود معلمی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ساقط کردن نظام شاهنشاهی در ۲۲ بهمن ۵۷ و تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ فروردین بارأی مردم، دو مرحله از پنج مرحله انقلاب اسلامی است که در مرحله اول انقلاب انجام شد.

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: ۱۲ فروردین روز بسیار مهمی است که انقلاب اسلامی بارأی مردم تشکیل می‌شود؛ ایران تنها کشوری است که برای تشکیل نظام از مردم خود نظر خواست.

وی افزود: اگرچه امام خمینی (ره) محبوبیت بالایی در بین مردم داشتند که اگر رأی‌گیری هم نمی‌کردند، به مردم می‌گفتند نظرم تشکیل جمهوری اسلامی است، همین حدود ۹۰ درصد می‌پذیرفتند، اما امام می‌خواستند مردمی بودن نظام حفظ شود تشکیل حکومت را به رأی گذاشتند.

معلمی بابیان اینکه اسلام، مردم و رهبر، سه رکن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: هرکدام از این سه رکن تضعیف شود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تضعیف می‌شود؛ برخی به امام راحل پیشنهاد دادند که نیازی به رأی مردم نیست اما حضرت امام خمینی (ع) گفتند که جمهوریت نظام برای بنده مهم است.

وی ادامه داد: روز ۱۲ فروردین جمهوریت و اسلامیت نظام پیوند می‌خورد؛ این دو مرحله در گام اول و در طول این چهل سال تثبیت‌شده است.

این تحلیلگر سیاسی بیان کرد: در گام دوم نظام باید تشکیل مرحله‌های بعدی خود را دنبال کند؛ تشکیل دولت اسلامی است که منظور از دولت اسلامی، تنها قوه مجریه نیست بلکه سه قوا را شامل می‌شود؛ جامعه اسلامی و تمدن اسلامی مرحله‌های دیگر پنج مرحله انقلاب اسلامی است.

وی با تأکید بر اینکه با همه توطئه‌هایی که دشمنان برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران داشتند اما جمهوری اسلامی ایران روی پای خود ایستاده است، اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در گام دوم انقلاب باید دولت اسلامی تشکیل دهد؛ باید در دهه پنجم انقلاب اسلامی دولت اسلامی تشکیل شود که این کار تشکیل تمدن نوین اسلامی و زمینه‌ساز حکومت حضرت مهدی (عج) است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد