صفحه اصلی » مقاومت » موکب عشاق الحسین(ع) مبارکه یاد و خاطره پیاده روی اربعین را زنده کرد

با طبخ سه هزار غذا در هر وعده و امدادرسانی به سیل‌زگان:

موکب عشاق الحسین(ع) مبارکه یاد و خاطره پیاده روی اربعین را زنده کرد

موکب عشاق الحسین (ع) مبارکه برای کمک رسانی به سیل‌زدگان در شهر معمولان حضور پیدا کردند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۲ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ «سیل مهربانی» عبارتی بود که پس از جاری شدن سیل از آغازین روزهای سال 98 در اکثر استان‌های کشور، در فضای مجازی و رسانه‌ای کشور به تعدد استفاده شد.

دانشجویان، طلاب، بسیجی‌ها، ارتشی‌ها، سپاهی‌ها و جهادگران از جمله اقشار مختلف مردم بودند که پس از سیل در مناطق سیل‌زده حضور داشتند، رئیس جمعیت هلال احمر در خبری اعلام کرده است که کمک‌های نقدی 65 میلیاردی تومانی به سیل‌زدگان رکورد کمک‌های قبلی را شکسته و کمک‌های غیر نقدی مردم هم همچنان بیشتر از گذشته در حال ارسال به مناطق سیل‌زده است.

بسیجیان و جهادگران مبارکه هم در این کمک‌ها مانند دیگر مردم ایران اسلامی به پا خواستند و کمک‌های خود را در قالب یک تریلی و حدود پنج خودرو نیسان به همراه موکب عشاق الحسین(ع) و یک گروه جهادی عمرانی به شهر معمولان استان لرستان ارسال کردند.

 طبخ سه هزار پرس غذای گرم در هر وعده

سرگرد مهرداد عقیلی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به کمک جهادگران بسیجی مبارکه به استان سیل‌زده اظهار کرد: بسیجیان جهادگر مبارکه‌ای در روزهای ابتدایی سیل در استان گلستان در شهرستان آق‌قلا حضور داشتند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان مبارکه گفت: نانوا، امدادگر، روحانی و جهادگر از شهرستان مبارکه در اکیپی از استان به مدت شش روز در آق‌قلا حضور پیدا کردند.

وی افزود: پس از سیل در لرستان، ایستگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی را در سطح پایگاه‌های بسیج سطح شهرستان برپا کردیم، با شهرستان معمولان هماهنگ و 30 نفر بسیجیان در قالب موکب عشاق ‌الحسین(ع) شهرستان مبارکه با یک کانتینر از اقلام به این شهرستان اعزام شدند.

سرگرد عقیلی با بیان اینکه این گروه جهادی برای پخت و طبخ غذای گرم در معمولان حضور دارد، تصریح کرد: همه مواد اولیه اعم از برنج، نان، آرد، حبوبات، گوشت و مرغ همراه گروه جهادی است و روزانه سه هزار پرس غذای گرم بین مردم سیل‌زده توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: مقری در معمولان ایجاد شده و کمک‌های مردمی شهرستان مبارکه به‌طور مستقیم به این مقر برده و تحویل سیل‌زدگان می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه مبارکه خاطرنشان کرد: گروه جهادی دیگر در عرصه عمرانی و امدادی امروز از شهر دیزیچه به این منطقه سیل‌زده اعزام می‌شود، نزدیک به چهار ماشین وات وسیله به این مناطق اعزام‌شده است.

وی با توضیح اینکه با هماهنگی مجتمع فولاد مبارکه قرار است لوله‌هایی با اندازه دو هزار اینچی برای ایجاد پل‌های موقت برای تردد به این مناطق اعزام کنیم، بیان کرد: به دلیل تخریب اکثر پل‌ها و جاده بر اثر سیل نیاز به ایجاد پل و راه است.

سرگرد عقیلی تصریح کرد‌: گروه‌های جهادی بسیج ناحیه مبارکه سازمان‌دهی شدند، به‌مرور و با توجه به نیاز مناطق سیل‌زده اعزام می‌شود، سعی می‌کنیم نیرو با تجهیزات ارسال کنیم به دلیل مشکلات موجود در این مناطق نیرو به‌تنهایی نمی‌تواند فعالیت مناسبی داشته باشد.

وی در پایان گفت: تمام پایگاه‌های بسیج، مصلاهای نماز جمعه دارند کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم مبارکه را جمع‌آوری می‌کنند تا به ابن مناطق سیل‌زده ارسال شود.

کمک رسانی به 18 روستای معمولان

علیرضا احمدپور در همین رابطه در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه گروه جهادی موکب عشاق الحسین(ع) مبارکه با ۳۰ نیرو طبخ غذای گرم در شهرستان معمولان فعالیت می‌کند، اظهار کرد: این گروه جهادی روزانه در هر وعده غذایی سه هزار پرس غذای گرم طبخ و در بین سیل‌زدگان توزیع می‌کند.

دبیر اجرای موکب عشاق الحسین(ع) شهرستان مبارکه گفت: دسترسی تعدادی از روستاهای این شهرستان حدود ۱۰ روز قطع ‌شده است که پس از برقراری ارتباط با روستاها محموله‌های غذایی به این روستاها ارسال کردند.

وی افزود: در کنار طبخ غذا یک سری فعالیت‌های جهادی و خدمات‌رسانی مانند خارج کردن گل‌ولای و شست‌وشوی منازل و کمک به نیروی‌های دولتی توسط این گروه جهادی انجام می‌شود.

احمدپور با بیان اینکه تا زمانی که نیاز در این منطقه وجود داشته باشد در این منطقه حضور داریم، تصریح کرد: کلیه مواد اولیه و امکانات مورد نیاز موکب را از طریق خیرین و مردم شهرستان مبارکه تهیه کردیم تا شرایط برای طبخ سه هزار پرس غذا در هر وعده مهیا شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر حضور نیروهای جهادی و بسیجی موکب عشاق الحسین(ع) در شهر معمولان، دوستانی دیگر از گروه‌های جهادی بسیج شهرستان مبارکه به این منطقه اعزام می‌شود که بحث‌های فنی‌تر و تخصصی‌تری را دنبال می‌کنند.

احمد پور بیان کرد: جهادی‌های موکب عشاق الحسین(ع) تا حد توان کمک سیل‌زدگان می‌کنند و تا امروز به حدود ۱۸ روستا ورود پیدا کردیم و بحث‌های طبخ و توزیع غذای گرم و فعالیت‌های جهادی را انجام دادیم.

وی با توضیح اینکه اقلام خوراکی همچون برنج، انواع کنسرو، آرد و اقلام مشابه موردنیاز موکب عشاق‌ الحسین(ع) است، خاطر نشان کرد‌: اقلام دیگر مانند پتو، پوشاک، چکمه، وسایل بهداشتی دیگر موارد مورد نیاز سیل‌زدگان است.

عشاق الحسین(ع) اولین گروه جهادی بعد از باز شدن معمولان

حسین رمضانی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه گروه جهادی شهرستان مبارکه اولین گروه جهادی بود بعد از باز شدن شهر معمولان به این شهر آمد، اظهار کرد: با همکاری بسیج سازندگی و موکب عشاق الحسین (ع) شهرستان مبارکه، یک گروه جهادی ۳۰ نفره در شهر معمولان حضور دارند‌.

فرمانده حوزه بسیج امام علی (ع) شهر مبارکه گفت: از دو شب قبل در شهر معمولان حضور داریم و طبخ و توزیع غذایی گرم را دنبال می‌کنیم؛ کمک به مردم برای خروج آب وسایل از خانه از دیگر فعالیت‌های این گروه جهادی است.

وی افزود: یک گروه جهادی دیگر به همراه تجهیزات به این منطقه اعزام شدند؛ برای بخش عمده‌ای از شهر معمولان اتفاقی رخ نداده، اما یکی از محله‌های آنکه به رودخانه نزدیک بود تخریب شده و دسترسی به برخی از روستاها تا روز گذشته ممکن نبود، اما از روز گذشته مسیرهایی جدید ایجاد شد.

رمضانی بیان کرد: اغلب خانه‌های روستایی‌ تخریب شده، پیش‌بینی طبخ غذا برای ۱۰ روز دیگر شده است؛ وعدهای غذایی در شهر معمولان طبخ و با ماشین در روستاها توزیع می‌کنیم‌.

گزارش از محمدرضا باقری

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد