صفحه اصلی » مقاومت » آخرین وضعیت کمک های سپاه اصفهان به مناطق سیل زده از زبان فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج)

آخرین وضعیت کمک های سپاه اصفهان به مناطق سیل زده از زبان فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج)

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) اصفهان گفت: 400 روستا در شهرستان الیگودرز از سیل آسیب‌دیده است که در 100 روستا خانه ها به‌طور کامل آسیب‌دیده و خانه های 300 روستا بین 20 تا 80 درصد آسیب‌دیده اند.

تاریخ انتشار: ۲۲:۳۰ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۲۱

سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: استان اصفهان به عنوان استان معین مناطق سیل زده گلستان انتخاب و نماینده سپاه و نیروهای امدادی به همراه حجم قابل توجهی از محموله ها از روزهای نخست در منطقه مستقر شدند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان تصریح کرد: نیروهای جهادی اصفهان در 22 روستای شهرستان‌های آق‌قلا مسئولیت گرفتند و اقدامات خود را برای پاک‌سازی روستاها از گل و لای شروع کردند.

وی افزود: نیروهای جهادی با فرونشستن آب، خانه‌ها را آماده کردند تا روستاییان بتوانند در آن زندگی کنند؛ همین‌طور زیرساخت‌هایی در روستاها که نیاز به ترمیم داشت، از سوی این جهادگران ترمیم شد.

سردار سلیمانی در ادامه عنوان کرد: اقلام بسیاری زیادی از استان اصفهان اعم از اقلام زیستی، غذایی، بهداشتی و مصرفی ارسال شد؛ این اقلام از کمک‌های مردمی بودند که سپاه جمع‌آوری کرد و ارسال کرد.

ارشد نظامی استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: همچنین با اتفاقی که در استان لرستان افتاد، سپاه صاحب‌الزمان(عج) در آنجا هم مسئولیت گرفت و معین شهرستان الیگودرز شد.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) با بیان اینکه سپاه اصفهان به سپاه دیگر استان‌ها که در پلدختر و معمولان مستقر هستند کمک می کند، خاطر نشان کرد: 400 روستا در شهرستان الیگودرز از سیل آسیب دیدند که از این تعداد خانه های 100 روستا به‌طور کامل آسیب دیده و خانه های 300 روستا هم بین 20 تا 80 درصد آسیب‌دیده است.

وی اذعان کرد: سپاه اصفهان کمک‌های مردم را به منطقه رساند و جاده‌ها و زیرساخت‌های روستاها را ترمیم کرده و در حال خدمت‌رسانی است؛ البته مردم کمک‌های خیلی زیادی به استان لرستان داشتند.

سردار سلیمانی گفت: دو موکب از موکب‌های اربعین در شهر معمولان از استان اصفهان مستقر شده و اکیپ‌هایی هم برای خالی کردن گل‌ولای از خانه‌ها در شهر پلدختر به همراه نیروهای بسیجی کاشان و لنجان حضور دارند.

وی در پایان اظهار کرد: دیروز هم یک موکب اربعین از شهرستان آران و بیدگل استان اصفهان عازم خوزستان شد، همین‌طور یک سیستم آب بسته‌بندی داشتیم که به استان خوزستان اعزام کردیم تا بتواند در تغذیه و تهیه آب شرب به مردم خوزستان کمک کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد