صفحه اصلی » اجتماعی » باران شنبه و یکشنبه آقایی می کند

باران شنبه و یکشنبه آقایی می کند

کارشناس پیش‌بینی استان اصفهان گفت: در روزهای شنبه و یکشنبه بارش‌های گسترده‌ای همراه با رعد و برق، وزش باد شدید، توفان لحظه‌ای و احتمال بارش تگرگ شاهد هستیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۲۱

فاطمه زهرا سیدان در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد برای امروز ناپایداری ضعیفی بر روی استان داریم و در برخی مناطق مانند شرق، جنوب، جنوب شرق و حتی مناطق غربی احتمال بارش پیش بینی شده است.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: بعدازظهر و شب پنجشنبه هم بارش سبک و خیلی خوبی در استان داریم؛ البته از روز جمعه یک سامانه ناپایدار وارد استان می‌شود.

وی افزود: این سامانه از اوایل روز جمعه فعالیت خود را از مناطق غربی آغاز خواهد کرد و به‌ مرور دیگر مناطق را هم در بر می گیرد که در روزهای شنبه و یکشنبه هم در استان فعال خواهد بود.

سیدان عنوان کرد: در روزهای شنبه و یکشنبه بارش‌های گسترده‌ای همراه با رعد و برق، وزش باد شدید، توفان لحظه‌ای و احتمال بارش تگرگ شاهد هستیم که اوج فعالیت آن از عصر روز شنبه تا اواسط روز یکشنبه در استان و خصوصاً در شرق اصفهان خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی گفت: روند دما افزایشی است و بیشینه دما 19 و کمینه 9 درجه برای شهر اصفهان در 24 ساعت آینده خواهد بود؛ خور و بیابانک با 27 درجه گرم ترین و بویین میاندشت با صفر درجه سردترین شهرهای استان خواهند بود.

وی در پایان بیان کرد: در 24 ساعت گذشته بارش‌هایی در استان داشتیم که بیشترین بارش از چادگان با 9.4 میلی متر گزارش شده و فریدون‌شهر با 5.4 میلی متر در رتبه بعدی قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد