صفحه اصلی » تولیدی » استفاده از فضای مجازی اجتناب ناپذیر است امّا از اقدامات مسئولان دولتی نا امید شدم

گفت و گوی صمیمی با جانباز اصفهانی؛

استفاده از فضای مجازی اجتناب ناپذیر است امّا از اقدامات مسئولان دولتی نا امید شدم

رمضانعلی کاووسی، یک جانباز اصفهانی گفت: استفاده از فضای مجازی در جامعه امروز اجتناب‌ناپذیر است که باید مسئولان کشور و خصوصاً خانواده‌ها مدیریت کنند و روش استفاده درست آن را آموزش دهند؛ من به اقدامات مسئولان فرهنگی دولتی کشور امیدوار نیستم و حتی نا امید شدم

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ جانبازان هشت سال دفاع مقدس آن دسته از افرادی هستند که در زمان و حال و هوای جنگ بودند و تا امروز  دوران های متفاوت و تغییرات اساسی جامعه را دیده اند، در میان جانبازان گاه افراد توانمند و نخبه ای پیدا می شود که به قول معروف خودشان یک تحلیلگر اجتماعی هستند و در این دوران گرم و سرد روزگار را بیشتر چشیده اند. ما امروز با یک جانباز اصفهانی به گفتگو نشستیم تا از قدیمی ترین خاطره این جانباز از سال 61 تا از فضای مجازی در سال 98 بشنویم.

خودتان را معرفی کنید و بیوگرافی خودتان را برای ما بیان کنید؟

من رمضانعلی کاووسی متولد سال 1342 و ساکن شهرستان شهرضا هستم.

در چه زمانی به جبهه رفتید و مجروح شدید؟

سال 1361 زمانی که دانشجو بودم تحصیل را کنار گذاشتم و بعد از آموزش‌های مقدماتی به جبهه رفتم و در عملیات محرم در تاریخ 12 آبان سال 1361 مجروح شدم.

یکی از خاطرات خود از جبهه را بگویید؟

یک خاطر کوچک که در خاطر دارم این است که در زمان شب عملیات محرم زمانی که ما به سمت عراقی‌ها پیش می‌رفتیم خیلی آتش دشمن شدید بود؛ من یک لحظه بوی کباب شنیدم وقتی رویم را برگرداندم، دیدم یک رزمنده بسیجی که آر پی چی زن بود؛ کوله‌پشتی‌اش آتش‌گرفته و به خاطر خرج‌های آر پی چی کل لباس‌هایش آتش‌گرفته بود و در بیابان می‌دوید و داد می‌زد و می‌سوخت و کسی نمی‌توانست کاری برای او انجام دهد و نمی‌دانم سرانجام این رزمنده چون در حال پیش روی بودیم، چه شد.

این خاطره چه نکاتی را برای ما گوشزد می‌کند؟

اگر مردم روی این خاطره فکر کنند به این نتیجه می‌رسند چه سختی‌هایی کشیده شده تا این انقلاب بماند و به دست مردم برسد و چگونه باید این زحمات را قدردان بود و در حفظ انقلاب کوشا بود.

گویا شما خاطرات خودتان را هم‌ چاپ کردید؟

من خاطراتم را در کتاب سهم من از عاشقی به‌صورت کامل نوشتم که پیشنهاد می‌کنم خوانده شود و فکر نمی‌کنم کسی از خواندن این کتاب پشیمان شود.

اگر امکان دارد به دیگر کتاب‌ها و نوشته‌های خود هم اشاره کنید؟

کتاب تیغ‌های گل رز که خاطرات 25 نفر از جانبازان و آزادگان استان اصفهان است؛ یکی دیگر از کتاب‌های من پرواز با بال شکسته است که مربوط به خاطرات یکی از فرماندهان جانباز دفاع مقدس است که سال 65 شهید می‌شود و یکی دیگر از کتاب‌های من راز نهان و کتاب دیگر کمیشه است و از کتاب‌های که در آینده چاپ می‌شود سیراب از عطش و فرمانده 14 ساله است.

امروز را به زمان جنگ چطور مقایسه می‌کنید؟

جامعه تغییر کرده است. اما مقایسه جامعه امروز با گذشته اشتباه است؛ هجمه فرهنگی کنونی جنسش از هجمه فرهنگی زمان‌های جنگ تحمیلی متفاوت است و در حال حاضر با ابزارهایی که هست به جوانان ما هجوم فرهنگی می‌آورند؛ مسئولان فرهنگی کشور و خانواده‌ها باید مدیریت کنند که فرزندان از تهاجم‌های فرهنگی در امان باشند.

نقش فضای مجازی را در تهاجم‌ها چطور می‌بینید؟

استفاده از فضای مجازی در جامعه امروز اجتناب‌ناپذیر است که باید مسئولان کشور و خصوصاً خانواده‌ها مدیریت کنند و روش استفاده درست آن را آموزش دهند؛ من به اقدامات مسئولان فرهنگی دولتی کشور امیدوار نیستم و حتی نا امید شدم چون همه را کنار گذاشتند و در این میان نقشه خانواده بسیار حائز اهمیت است و باید خانواده‌ها این موضوع را خوب مدیریت کنند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد