صفحه اصلی » سیاسی » تروریست خواندن سپاه، نقش بازی کردن امریکا در حالت احتضار است

تروریست خواندن سپاه، نقش بازی کردن امریکا در حالت احتضار است

امام جمعه اصفهان گفت: اقدام اخیر امریکا علیه سپاه در حقیقت نقش بازی کردن امریکا در حالت احتضار است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۲ - جمعه ۱۳۹۸/۰۱/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید ابوالحسن مهدوی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: یکی از مصادیق تقوا همیاری و کمک رسانی به سیل زدگان است.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه در صلوات هایی که در روزهای شعبان می خوانیم از پرودگار درخواست می کنیم که خداوند به ما توان بدهد تا ما یاری رسان افرادی باشیم که در فقر و فشار هستند تصریح کرد: مردم امتحان خوبی را تا به امروز برای کمک رسانی پس دادند و از افرادی که چه در زلزله کرمانشاه و چه در سیل اخیر کمک رسان بودند تشکر می کنم.

وی ادامه داد: ترمیم این خسارت ها نیاز به حمایت های مستمر مردمی و دولتی دارد و باید این حمایت ها ادامه دار باشد.

خطیب نماز جمعه این هفته اصفهان همچنین ابراز کرد: در امر کمک و امداد رسانی سعی شود بیشتر کمک نقدی و مالی باشد ولی چنانچه کمک اقلامی کردیم از آن چه می پسندیم باشد.

آیت‌الله مهدوی با اشاره به لزوم توجه به باران هابی که نشان از رحمت الهی است تأکید کرد: این باران رحمت هم به همراه داشت و وحدت همه مردم را تقویت کرد و حتی استان‌هایی که بر سر آب رقابت داشتند، یکدل شدند و حضور اصفهانی‌ها در مناطق سیل‌زده، دلگرم‌کننده بود.

وی یادآور شد: نحوه استفاده این کمک‌ها باید مورد دقت قرار گیرد تا مشکلی ایجاد نشود؛ همچنین مردم متوجه باشند اطلاعات غلط از سوی دشمنان در فضای مجازی منتشر شده و توصیه این است که مردم به هر خبری اتکا و اعتنا نکنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به روز جوان و میلاد حضرت علی اکبر(ع) اشاره و بیان کرد: جوان با ویژگی خاصی که دارد تلاش خستگی ناپذیر و دل پاکی که دارد اگر به سمت خداوند حرکت کند نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت و اگر نیروی جوانی مراقبت نشود مشکل ساز خواهد بود.

وی عنوان کرد: شهردار اصفهان اواخر سال گذشته به بنده قول دادند که جلوی فساد و گناه را بگیرند و به تبع من هم متعهد بودم که سخنی نگویم، اعتقاد بنده آرامش عمومی است ولی برخی از سکوت عده ای سوء استفاده می کنند.

آیت الله مهدوی اذعان کرد: دفاع از حد و شرع و انقلاب وظیفه همه است، متأسفانه در ایام نوروز عده ای شادی کردن را با گناه آلوده کردند و مدیریت چهارباغ عملاً کنسرت و موسیقی را ترویج می کند.

وی اظهار داشت: آیا اختلال دختر و پسر و رقص و پایکوبی و تحریک جوانان با راه انداختن موسیقی خیابانی شادی است و موافق اهداف نظام است؟

امام جمعه موقت اصفهان خاطر نشان کرد: شهردار اصفهان قول داد از دوچرخه سواری بانوان در ملاء عام دفاع نکند، ولی شاهدیم اتفاق خاصی نیفتاده است؛ بنابراین شهردار اصفهان باید با مدیریت چهار باغ مقابله رسمی بکند، چرا که در ایام نوروز دوچرخه سواری بانوان ترویج شد.

وی ادامه داد: از دادستان هم می خواهم با حمایت و پشتیبانی ملت به عنوان مدعی العموم در این زمینه با خاطیان برخورد کند که برای یک بار این مسائل جمع شود.

آیت الله مهدوی تصریح کرد: ملت هوشیار و بصیر ایران کم و بیش با ترفندهای امریکا مانند اقدام اخیر احمقانه ترامپ علیه سپاه که عمدتاً جنبه روانی دارد آشنا هستند، اقدام احمقانه رئیس جمهور امریکا علیه سپاه پنج ثمره داشت.

وی افزود: نخست اینکه اتحاد و همبستگی بی بدیل حول سپاه در کشور شکل گرفت و اتحاد را در میان ملت ایجاد کرد که این از فرصت های کم نظیر است، دوم اینکه سپاه برای چه چیزی به وجود آمد؟ انقلاب که ایجاد شد سپاه بر ای حفاظت از انقلاب وآرمان های انقلاب شکل گرفت.

استاد حوزه عنوان کرد: سپاه با تحریم امریکا به واقع تحریم می شود؟ مردم دنیا سپاه را تروریست نمی دانند، قطعاً سپاه با نفوذ خاص خود که در دل تک تک مردم دارد و خدمت های که در زمینه های مختلف می کند تحریم نمی شود.

وی با اشاره به اینکه امام راحل فرمودند هرگاه دیدید دشمنان از شما حمایت می کنند بدانید که راه را درست می روید گفت: اقدام اخیر امریکا علیه سپاه نشان از درستی راه سپاه است، همه می دانند داعش مولود امریکاست و همه دنیا متوجه هستند که امریکا مدافع تروریست است و ابته همه می دانند سفره داعش تروریست را در خاورمیانه سپاه قدس جمع کرد.

آیت الله مهدوی در پایان گفت: اقدام اخیر امریکا علیه سپاه در حقیقت نقش بازی کردن امریکا در حالت احتضار است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد