صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » اگر قرار بود بودجه پیش‌بینی شده مستقیماً پرداخت شود، به صندوق رفاه نیاز نبود

پوربافرانی:

اگر قرار بود بودجه پیش‌بینی شده مستقیماً پرداخت شود، به صندوق رفاه نیاز نبود

رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس گفت: صندوق رفاه باید فعالیت‌هایی که در اساسنامه آن پیش بینی شده را بتواند به نحوی مدیریت کند تا هم از منابع داخلی خود بیشتر استفاده کند و هم به نوعی حالت سرمایه‌گذاری و افزایش درآمد را ایجاد کند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ عباسعلی پوربافرانی با اشاره به انتقاد معاون آموزشی وزارت بهداشت مبنی بر کمبود بودجه صندوق رفاه بیان کرد: بودجه‌هایی که در لایحه بودجه پیش‌بینی می‌شود و در صحن مجلس هم به تصویب می‌رسد، باید درآمدهای آن محقق شود تا به دستگاه‌های ذیربط اختصاص پیدا کند.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس افزود: باید برای آموزش هزینه بیشتری بپردازیم تا زیربنای کار محکم شود؛ چرا که اساسی‌ترین و زیر بنایی‌ترین اصول هر سیستمی آموزش است و شکی در آن نیست امّا به نظر بنده صندوق رفاه باید بتواند از سرمایه‌های موجود استفاده کند.

وی ادامه داد: ممکن است در برخی مواقع امکان برای تحقق بودجه پیش‌بینی شده، وجود نداشته باشد و درصدی از آن محقق شود، لذا صندوق رفاه باید شیوه‌ای اتخاذ کند.

این نماینده گفت: اگر قرار بود بودجه پیش‌بینی شده مستقیماً پرداخت شود که دیگر صندوق رفاهی نیاز نبود؛ صندوق رفاه باید فعالیت‌هایی که در اساسنامه آن پیش بینی شده را بتواند به نحوی مدیریت کند تا هم از منابع داخلی خود بیشتر استفاده کند و هم به نوعی حالت سرمایه‌گذاری و افزایش درآمد را ایجاد کند.

برخی از موارد در بودجه‌های صندوق رفاه به صورت سرمایه‌ای است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد لزوم افزایش بودجه صندوق رفاه متناسب با افزایش دانشجو گفت: برخی از موارد در بودجه‌های صندوق رفاه به صورت سرمایه‌ای است، به عنوان مثال الزاماً نیازی نیست که خوابگاه‌ها هر روز ساخته شوند و در این مواقع باید پیش‌بینی شود تا در دراز مدت بر اساس میزان دانشجویی که در طول سالیان متمادی اضافه می‌شود، خوابگاه از قبل ساخته شده باشد نه اینکه هر سال به تعداد دانشجویی که اضافه می‌شود، تعداد خوابگاه نیز اضافه شود.

مدیریت منابع در صندوق رفاه ضروری است

رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس اظهار داشت: در برخی موارد افزایش بودجه صرفا با افزایش دانشجو نیست، بلکه باید مدیریت منابع وجود داشته باشد؛ یعنی باید پیش‌بینی کنند که بخشی را از طریق منابع دولتی و بخشی را از طریق ساختمان‌های مازاد استفاده کنند.

پوربافرانی افزود: در حال حاضر ساختمان‌های مازادی در کشور وجود دارد که اگر درست مدیریت شود می‌تواند بخشی از نیازهای صندوق رفاه، معاونت‌های آموزشی یا دانشجویی فرهنگی را تأمین کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: تأکید می‌کنیم که آن میزان بودجه‌ای که برای صندوق‌ها پیش بینی شده، محقق شود ضمن اینکه مدیرعامل صندوق باید تدبیر لازم برای مدیریت منابع را به کار بگیرد که از کمترین بودجه بیشترین استفاده را کند.

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد