صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » رفع خطر سیل در اهواز به همّت گروه 40 صاحب الزمان (عج) اصفهان

رفع خطر سیل در اهواز به همّت گروه 40 صاحب الزمان (عج) اصفهان

مسئول مهندسی نیروهای مسلح از رفع خطر سیل در اهواز به همت گروه 40 صاحب الزمان (عج) خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۲۵

سردار محمد گرامی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به فعالیت گروه مهندسی 40 صاحب الزمان(عج) استان اصفهان اظهار کرد: این گروه مهندسی فعالیت خود را برای کمک به سیل‌زدگان از استان لرستان و بازگشایی جاده‌ها آغاز کرد.

مسئول مهندسی نیروهای مسلح همچنین گفت: گروه 40 صاحب الزمان(عج) نیروی زمینی سپاه از 11 فروردین ماه در استان خوزستان حضور دارد و ایجاد سیل بندها را دنبال می‌کند؛ سیل بند جاده اندیمشک را در این مدت به‌طور کامل ایجاد کردیم و اکنون وارد منطقه خرمشهر شدیم.

وی افزود: سیلاب از سمت اندیمشک و محل تلاقی کرخه و کارون رودخانه‌ای سومی را تشکیل داده و این رودخانه به سمت مرکز اهواز به حال حرکت بود که هشت کیلومتر از این مسیر را مسدود کردیم؛ آب جاری در این رودخانه را به سمت کارون و نهرهای سلمان و چمران که از قدیم در این مکان احداث شده بوده منتقل کردیم.

فرمانده گروه 40 صاحب الزمان(عج) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: با ایجاد یک سیل‌بند هشت کیلومتری خطر سیب از شهر اهواز دفع شد.

وی با بیان اینکه در حال فعالیت برای جاری نشدن آب در منطقه عین دو هستیم، تصریح کرد: هم‌ اکنون آب به‌ صورت فشرده در حال حرکت به جفیر است که در مسیر گلدشت به ملاشیه با تلاش شبانه‌روزی نیروها سیل‌بندهای محکمی ایجاد شد.

سردار گرامی در پایان گفت: تا زمانی سیل این منطقه را رها کند در این مناطق حضور داریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد