صفحه اصلی » استان » سرنوشت صندلی فرمانداری اصفهان چه خواهد شد؟/ همه گزینه های روی میز دولت برای اصفهان

قحط الرجال پنج ماهه دولت برای مدیریت اصفهان؛

سرنوشت صندلی فرمانداری اصفهان چه خواهد شد؟/ همه گزینه های روی میز دولت برای اصفهان

برخی منتقدان به تعلل ۵ ماهه دولت برای انتخاب فرماندار اصفهان معتقدند در شهری که از گذشته تا کنون بسیاری از شخصیت ها کشوری حضور داشته و دارند چرا این انتصاب فرماندار تا این زمان طول کشیده است؟

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ در روزهایی که بازارِ رفتن بازنشسته‌ها داغ بود و بسیاری از مدیران مطرح که بازنشسته و در منصب‌های دولتی فعالیت داشتند یکی پس از دیگری به خاطر قانون منع به ‌کارگیری بازنشستگان خداحافظی و از سمت خود کناره گیری کردند؛ در اصفهان هم پایان کار محسن مهرعلیزاده شخص شماره یک دولتی استان اصفهان یکی از چهره‌های نام‌آشنا با توجه به این طرح و قانون بود.

بعد از مهرعلیزاده در حالی ‌که احمد رضوانی که شامل این قانون نمی‌شد و حرف ‌و حدیث‌ها و شنیده هایی از کنار گذاشتن وی در زمان مهرعلیزاده گاهاً به گوش می‌رسید با این اتفاق و باز هم در حالی که انتظار می‌رفت صندلی او در فرمانداری اصفهان محکم‌تر شود، اما به ‌یک‌باره خبر کناره‌گیری او در تیتر اول رسانه های خبری اصفهان جای گرفت البته کمی بعدتر دلیل کناره‌گیری رضوانی بیماری عنوان شد. بعد از رضوانی فریبرز امیری به‌عنوان سرپرست فرمانداری اصفهان انتخاب شد تا در فرصت یک ماهه قانونی برای تکلیف وضعیت فرمانداری اصفهان، فرماندار مشخص شود.

از این یک ماه قانونی چهار ماه دیگر هم گذشت و اکنون بیشتر از پنج ماه می‌گذرد که فرمانداری اصفهان بلاتکلیف  و با سرپرست اداره می‌شود که مطابق قانون بیش‌تر از یک ماه آن غیرقانونی است.

در این مدت گزینه‌های مختلفی مطرح بود که در کرسی فرمانداری اصفهان بنشیند؛ اما در این میان حیدر قاسمی شخصی بود که در اخبار غیررسمی و فضای مجازی به نظر خیلی جدی‌تر از بقیه مطرح شد اما چندی بعد انتصاب وی به‌عنوان معاون سیاسی استانداری اصفهان این انتخاب را به نظر دور از انتظار کرد؛ شاید این انتصاب به  این معنی باشد که برای کرسی معاون سیاسی استانداری گزینه دیگری مناسب شناخته نشده و قاسمی در این سمت مانده است.

بلافاصله بعد از این مرد شناخته شده دولتی اصفهان حسین سیستانی برای فرماندار شدن مطرح شد و شنیده‌ها هر روز احتمال این انتصاب را بیشتر از پیش می کرد، این شنیده یک ابهام بزرگ داشت؛ این ابهام این بود که چرا سسیستانی 63 ساله برای فرماندار اصفهان انتخاب شده است در حالی که جوان گرایی یکی از برنامه های مطرح شده از سوی دولت است.

هر چند بر اساس شنیده ها شاید هنوز یکی از گزینه‌های جدی سیستانی باشد اما شنیده‌های دیگری حاکی از این است که این مرد پر سابقه اصفهانی به خاطر بازنشسته بودن و یا به هر دلیل دیگری نتوانسته موافقت پایتخت نشینان را با این انتخاب همراه کند و حضور سیستانی هم که بسیاری جدی به نظر می رسید کمی کمرنگ تر در حال حاضر مطرح باشد.

اکنون هم از چند نفر دیگر به عنوان گزینه های این انتصاب نام برده می شود که شاید فریبرز امیری سرپرست کنونی فرمانداری اصفهان یکی از گزینه ها ی جدی آن باشد.

حیدر قاسمی حدود یک ماه پیش در پاسخ به این سؤال که وضعیت برخی فرمانداری‌های استان اصفهان که با سرپرست اداره می‌شوند، چه زمانی مشخص خواهد شد، اظهار کرد: به زودی این موضوع حل خواهد شد و مدیریت این شهرستان‌ها تعیین تکلیف خواهند شد.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری اصفهان درباره تاریخ دقیق مشخص شدن فرمانداران برخی شهرستان‌های استان گفت: زیاد این موضوع به طول نخواهد انجامید و مقرر شده این موضوع در نخستین فرصت تعیین تکلیف شود و حتماً خیلی زود مشخص خواهد شد.

برخی منتقدان به وضعیت کنونی معتقدند در اصفهان که از گذشته تا کنون بسیاری از شخصیت ها کشوری حضور داشته و دارند قحط‌الرجال نیست که این انتصاب این زمان طول کشیده و مطمینا اثرات نا مطلوبی هم برای استان داشته و دارد.

به نظر می‌رسد تعیین تکلیف و مشخص شدن فرماندار اصفهان هر چه زودتر، یک از نیازهای اساسی استان اصفهان است که بیش از این، این وضعیت برای استان اصفهان نمی‌تواند زیبنده باشد.

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد