صفحه اصلی » اجتماعی » بیش از هزار نقطه گردشگری در استان اصفهان آماده جذب سرمایه گذار است/ رونق تولید در حوزه صنایع دستی در سال 98

مدیرکل میراث فرهنگی:

بیش از هزار نقطه گردشگری در استان اصفهان آماده جذب سرمایه گذار است/ رونق تولید در حوزه صنایع دستی در سال 98

مدیرکل میراث فرهنگی گفت: رونق تولید در حوزه صنایع دستی جز یکی از مهم‌ترین برنامه‌های میراث فرهنگی در سال 98 است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۱/۲۷

فریدون اللهیاری در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه سال 98 با توجه رونق تولید در حوزه صنایع دستی جز یکی از مهم‌ترین برنامه‌های میراث فرهنگی است، اظهار کرد: فعال کردن کارگاه‌های تولیدی و مشاغل روستایی در حوزه صنایع دستی و ایجاد شرایط برای حمایت بیشتر از تولیدکنندگان حوزه صنایع دستی از جمله فعالیت های سال 98 میراث فرهنگی استان است و در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد تحرک ویژه‌ای در بخش صنایع دستی اصفهان هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: حوزه گردشگری می‌تواند در بحث اشتغال و تولید به‌صورت مستقیم مؤثر باشد، تأمین مایحتاج و نیازهای گردشگران از جمله این تأثیرگذاری ها است.

وی افزود: موضوع افزایش فعالیت‌ها در حوزه صنایع دستی، گردشگری و افزایش حجم سرمایه‌گذاری در استان، موضوع محوری و اولویت‌دار اداره کل میراث فرهنگی است که باید مانند گذشته با پویایی بیشتر برنامه‌های شاخص‌های استان را مطلوب اجرا کنیم.

اللهیاری با بیان اینکه در نظر داریم تعداد جاذبه‌های گردشگری که زیرساخت مناسب برای بازدیدکننده را دارند افزایش دهیم، تصریح کرد: باید از مشارکت بخش خصوصی مانند شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و سازمان‌هایی که در حوزه میراث فرهنگی می‌توانند مؤثر باشند را استفاده کنیم؛ بیش از یک هزار نقطه گردشگری در استان اصفهان وجود دارد اما اقامتگاه‌های بومگردی بیش از 420 مورد است که بخش مهمی از آن‌ها فعال هستند.

وی ادامه داد: اقامتگاه‌های بومگردی به دلیل اینکه در روستاها و مناطق حاشیه‌ای اصفهان شکل گرفتند زمینه‌ساز سرمایه‌گذاری جدید هستند؛ در شهرستان‌هایی که اقامتگاه‌های بومی محلی کم و یا وجود نداشته است با تأسیس اقامتگاه‌های جدید انتظار می رود امسال تحرک مناسبی را شاهد باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: 40 هزار نفر در حوزه صنایع دستی در استان اصفهان در حوزه‌های قالب فروشگاه، نمایشگاه و کارگاه تولیدی و بخشی هم مشاغل خانگی فعالیت مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد