صفحه اصلی » سیاسی » علی رغم بارندگی ها برای تامین آب شرب پنج میلیون نفر مشکل داریم

نماینده مردم شاهین‌شهر:

علی رغم بارندگی ها برای تامین آب شرب پنج میلیون نفر مشکل داریم

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار گفت: علی‌رغم بارندگی‌هایی که امسال شاهد بودیم، مشکل اساسی که در تابستان امسال خواهیم داشت تأمین آب شرب برای پنج میلیون نفر است.

تاریخ انتشار: ۲۳:۰۹ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۲۸

حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: علی‌رغم بارندگی‌ها که امسال شاهد بودیم، مشکل اساسی در تابستان امسال تأمین آب شرب برای پنج میلیون نفر است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار تصریح کرد: بیش از دو هزار میلی‌متر بارندگی در سرشاخه‌های زاینده‌رود باریده است، ولی آنچه برای سد زاینده‌رود بوده باعث شده که فقط 400 میلیون مترمکعب آب در سد زاینده‌رود باشد و درواقع یک میلیارد مترمکعب ظرفیت سد خالی است.

وی افزود: باید بررسی شود که در ایجاد بند و اجرای طرح‌های آبخیزداری در منطقه مورد نظر چه میزان دخل و تصرف شده که آب به سمت زاینده‌رود روان نشده است و خروجی یا انتقال از تونل‌های یک و دو کوهرنگ چه میزان بوده است.

حاجی با طرح این سوال که آیا به میزان ظرفیت اجازه داده‌شده آب به سمت زاینده‌رود منتقل می شود، گفت: ما انتظار داریم این موارد به‌طور کامل توسط تیمی که توسط رئیس‌جمهور برای علل سیل خوزستان تشکیل‌شده است بررسی شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد