صفحه اصلی » اجتماعی » مردم، رکن اصلی پیشگیری در مناطق سالک خیز

مردم، رکن اصلی پیشگیری در مناطق سالک خیز

مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان گفت: تصمیم داریم سم‌پاشی، مه پاشی برای مبارزه با حشرات انجام شود؛ مردم در مناطق سالک خیز رکن اصلی کار هستند و باید آموزش‌های لازم را فرا بگیرند تا از گزیدگی پشه‌های سالک جلوگیری کنند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۲۹

رضا فدایی در گفت‌وگو با صاحب نیوز اظهار کرد: 12 سال متوالی است در مورد پیشگیری از بیماری سالک کار می‌شود؛ یعنی امسال دوازدهمین سال است که از اسفند سال گذشته کار و مقدمات آن شروع شده است.

مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان تصریح کرد: در برخی مناطق سالک خیز چون شهرستان اصفهان و نطنز که بیشترین آلودگی را داشت از اسفندماه سال گذشته طعمه‌گذاری لانه‌های موش‌ها آغاز شد و در حال حاضر بنا داریم در چهار مرحله در طول ماه‌های اردیبهشت، خرداد، تیر و شهریور این کار ادامه پیدا کند.

وی افزود: علاوه بر آن تصمیم داریم سم‌پاشی، مه پاشی برای مبارزه با حشرات انجام شود؛ مردم در مناطق سالک خیز رکن اصلی کار هستند و باید آموزش‌های لازم را فرا بگیرند تا از گزیدگی پشه‌های سالک جلوگیری کنند.

فدایی عنوان کرد: این‌ها خط‌مشی کلی ماست؛ همین‌طور با فرمانداران، بخشداران و دهیاران مناطق سالک خیز مکاتبه شده که از ریختن انواع زباله و نخاله در اطراف منازل مسکونی جلوگیری کنند؛ چرا که این محل‌ها، محل تکثیر موش و پشه می‌شود و این‌گونه زحمات برنامه کنترل سالک به هدر می‌رود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد