صفحه اصلی » سیاسی » آنچنان سیلی محکمی به دشمنان زدیم که هرگز به فکر جنگ با ایران نیفتند

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان:

آنچنان سیلی محکمی به دشمنان زدیم که هرگز به فکر جنگ با ایران نیفتند

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان گفت: آنچنان سیلی محکمی به دشمنان زدیم که هرگز به فکر جنگ با جمهوری اسلامی ایران نیفتند و با یاری خداوند، دشمنان را در جنگ‌های اقتصادی و فرهنگی هم شکست خواهیم داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در مراسم رژه روز ارتش با تبریک اعیاد شعبانیه و روز ارتش، اظهار کرد: بیانیه 29 فروردین سال 58 امام خمینی (ره) پیرامون ارتش بر سه مسئله مهم تأکید می‌کند که دشمنان و دوستان نادان درباره ارتش موضع‌گیری هایی داشتند.

امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه برخی از دوستان نادان و بسیاری از دشمنان زمزمه انحلال ارتش را داشتند، گفت: دلیل انحلال ارتش را در وهله اول طاغوتی بودن آن و در وهله دوم عدم هماهنگی با مردم عنوان می‌کردند و خواستار لغو سلسه‌مراتب از ارتش شدند.

وی افزود: امام راحل که یکی از حامیان بزرگ ارتش بودند دستور دادند که باید ارتش باقی بماند و در روز 29 فروردین ارتش با تجهیزات کامل خود در شهرهای بزرگ حضور پیدا کنند؛ امام خمینی (ره) به مردم هم دستور دادند که با ارتش اسلامی جمهوری اسلامی ایران همکاری کنند.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با تأکید بر اینکه امام راحل در مقابل افرادی که خواستار انحلال ارتش بودند ایستادند، تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی می‌دانستند که پیکر ارتش همین فرزندان ملتی است که انقلاب کردند؛ امام خمینی (ره) پیرامون سلسله مراتب در ارتش فرمودند باید این مهم در ارتش رعایت شود اما بحث محبت و احترام مسئله دیگر است.

وی ادامه داد: سلسله مراتب جز لوازم نیروهای مسلح است، امکان ندارد نیروهای مسلح سلسه‌مراتب را رعایت نکنند و امام تعبیر داشتند که رعایت سلسه‌مراتب در ارتش واجب است.

امام‌جمعه اصفهان با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران فرمایشات امام را مبنای کار خود قرار داد، خاطرنشان کرد: ارتش در طول این 40 سال به وظیفه خود عمل کرد؛ آن‌هایی دوست نادان بودند فهمیدند که اگر ارتش نداشتیم در موقعیت کنونی نبودیم.

وی اضافه کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در طول پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی دشمن را با ذلت از کشور بیرون کردند؛ دشمنان در اوایل انقلاب سعی می‌کردند که به ایران سلاح نفروشد اما امروز پس از گذشت 40 سال سعی می‌کنند کشوری از ایران سلاح خریداری نکند.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با توضیح اینکه خوشبختانه نیروهای مسلح ما تحت فرمان ولی امر مسلمین کار می‌کنند و نگاه به چپ و راست ندارند، گفت: نیروهای مسلح در وادی خط و خطوط حزبی وارد نشدند و کار خود را برای رضایت خدا انجام دادند تا امروز قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران در منطقه اول و در جهان برتر شود.

وی ادامه داد: زمانی در کشور حتی گلوله آر پیچی نداشتیم اما اکنون دشمنان از موشک‌های دوربرد ما وحشت دارد؛ دشمنان اصرار به کم کردن برد موشک‌ها دارند اما به کوری چشمشان تا هرجایی نیاز داشته باشیم برد موشک‌های ما را تقویت می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه خداوند در قرآن دستور داده که تا حد توان سلاح داشته باشید نه برای آغاز جنگ بلکه برای مقابله با تهاجم‌های دشمنان و دشمن از حمله به کشور ترس داشته باشد، اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم که در گام اول انقلاب نیروهای مسلح ما به‌جایی رسیدند که قطعاً دشمن نمی‌تواند به‌وسیله کشورهای همسایه مشکلی برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کند.

وی در پایان گفت: آنچنان سیلی به دشمنان زدیم که هرگز به فکر جنگ با جمهوری اسلامی ایران نیفتند و با یاری خداوند، دشمنان را هم در جنگ‌های اقتصادی و فرهنگی هم شکست خواهیم داد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد