صفحه اصلی » اجتماعی » خسارت های ناشی از سیل به دلیل سوءمدیریت بود

خسارت های ناشی از سیل به دلیل سوءمدیریت بود

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: بارندگی های شدید باعث خسارت هایی شد ولی برخی از آن خسارت ها قابل پیشگیری بود و سوء مدیریت باعث به وجود آمدن این مشکلات و خسارت ها شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۸

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به بارش های اخیر، اظهار کرد: لطف خدا شامل حال ما شد و بارندگی ها نسبت به سال های تر سالی و پر آبی هم بیشتر شده است و بیش از دو هزار و چهار میلی متر بارندگی داشتیم که در سال های تر سالی این مقدار در سرشاخه ها نبود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان ادامه داد: دو میلیارد متر مکعب از این بارندگی ها پشت سد زاینده رود و سدهایی که در این مسیر قرار دارد، اضافه شده است و مردم باید قدردان این نعمت الهی باشند، البته بارندگی های شدید باعث خسارت هایی شد ولی برخی از آن خسارت ها قابل پیشگیری بود و سوء مدیریت باعث به وجود آمدن این مشکلات و خسارت ها شد.

وی با اشاره به وقوع سیل در استان گلستان، خوزستان و شهر شیراز تصریح کرد: به گفته پیامبر(ص)، مؤمن دو بار از یک سوراخ گزیده نمی شود؛ در استان گلستان اولين بار نیست که سیل اتفاق افتاده و چندین مرتبه سیل رخ داده و باید تلاش می شد تا جلوی خسارت ها گرفته شود، نه این که بعد از آمدن سیل لایروبی رودخانه ها و باز کردن گذر آب را انجام دهند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان فارس هم گذر آب را خیابان کردند، این اقدامات مربوط به سوء مدیریت می شود؛ مقداری از آب سر شاخه هایی که به طرف خوزستان می رود از استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری و لرستان است که این آب را می‌توان به شکلی برنامه ریزی کرد تا در چنین مواقعی کمترین خسارات ایجاد شود.

وی افزود: برای فلات مرکزی تونل هایی می توان تعبیه کرد و حتی در سال هایی که سیلابی نیست این مسیر را مسدود کرد، امّا وقتی سیلابی است و سیل خانه ها و زراعت مردم را خراب می کند مقداری از آب را به قسمت دیگر هدایت کنیم تا کمترین خسارت به آن ها وارد شود و قسمتی از آب برای فلات مرکزی ایجاد شود، در استان اصفهان اگر مدیریت شود به اندازه کافی و لازم آب وجود دارد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد