صفحه اصلی » سیاسی » برداشت ذوب آهن از آب زاینده رود صحت ندارد

برداشت ذوب آهن از آب زاینده رود صحت ندارد

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی آب هرگونه برداشت از رودخانه زاینده رود در دو استان اصفهان و چهار محال بختیاری ممنوع است.

تاریخ انتشار: ۰۱:۰۰ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۸

محسن کوهکن در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به اخباری مبنی برداشت ذوب آهن اصفهان از آب زاینده رود که چندی است در فضای مجازی دست به دست می شود، اظهار کرد: براساس مصوبه شورای عالی آب هرگونه برداشت از رودخانه زاینده رود در دو استان اصفهان و چهار محال بختیاری ممنوع است و چنین موضوعی صحت ندارد.

وی با بیان اینکه مسئولان ذوب آهن باید توجه داشته باشند که هرگونه برداشتی از رودخانه باید با هماهنگی و کسب مجوزهای لازم صورت گیرد، تصریح کرد: اطلاعیه ای به اشتباه منتشر شده بود که ادعا کرده بود آب دریاچه برای ذوب آهن است.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اظهارات آن مسئولی هم که در خصوص برداشت آب از دریاچه اعلام کرده بود که این کار پدافند غیرعامل است و برداشت آب تلقی نمی شود هم مورد تأیید ما نیست.

کوهکن ضمن انتقاد از مسئولانی که بدون طرح برنامه و ارائه بحث های کارشناسی شده صحبت از کشت جایگزین برای کشاورزان به میان می آورند، متذکر شد: در شرایط فعلی شهرستان لنجان در آستانه کشت برنج قرار دارد و تا همین لحظه مسئولان امر حتی یک صفحه کار کارشناسی شده مبنی بر اینکه کشت برنج به نسبت سایر کشت های جایگزین مد نظر آب بیشتری نیاز دارد، به بنده ارائه ندادند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد