صفحه اصلی » اجتماعی » قصور در امورات شورای شهر، حق الناس است

قصور در امورات شورای شهر، حق الناس است

امام جمعه شاهین شهر گفت: اگر دانسته کاری در انجام کاری که به نفع شهر و روستا باشد، قصور شود قطعاً خداوند از آن نمی گذرد و این از نمونه های حق الناس است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛  حجت الاسلام مرتضی ملکیان در همایش روز ملی شوراها اظهار کرد: در هیچ دین یا مذهبی مانند دین اسلام بر اهمیت مشورت و شورا توصیه نشده و در آیات قرآن و روایات گوناگون از پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) هم بر این امر مهم توصیه فراوان شده است.

امام جمعه شاهین شهر با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت شوراهای اسلامی و تأکید بر به مزیت های فراوان مشورت، در خصوص وظایف شوراها افزود: اعضای شورا باید بدون در نظر گرفتن منافع شخصی در کارها تصمیم گیری کنند و در تصمیم ها باید خدا و اسلام در نظر گرفته شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با بیان اینکه خداوند با توبه همه گناهان را می بخشد افزود: خداوند حق الناس را با توبه نمی بخشد، حتی اگر شهید هم حق الناس بر گردنش باشد بخشیده نمی شود؛ بنابراین اگر دانسته کاری در انجام کاری که به نفع شهر و روستا باشد، قصور شود قطعاً خداوند از آن نمی گذرد و این از نمونه های حق الناس است.

حمید عشقی، شهردار شاهین شهر هم در این همایش، همدلی، همزبانی، همفکری و وحدت مدیران شهری و روستایی را عامل مهم و اساسی برای پیشبرد اهداف در شهرها و روستاها دانست و اظهار کرد: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پس از دوره چهارم شوراهای اسلامی، چالش ها و نکاتی را در قوانین و امور شوراها به رشته تحریر درآورده است که امیدواریم با همّت مسئولان کشوری این چالش ها مرتفع گردد.

همایش روز ملی شوراها با حضور امام جمعه شاهین شهر، ائمه جمعه شهر گز و گرگاب، معاونان فرماندار، شهردار شاهین شهر، بخشداران و دیگر مسئولان و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد