صفحه اصلی » تولیدی » حذف تصاویر شهید فهمیده از کتب درسی، نتیجه اجرای سند 2030 است

حذف تصاویر شهید فهمیده از کتب درسی، نتیجه اجرای سند 2030 است

یک تحلیلگر سیاسی گفت: حذف تصاویر شهید فهمیده و شعرهای حماسی از کتب درسی، نتیجه اجرای سند 2030 است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۱۲

محمود معلمی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه سند 2030 در یکی از نهادهای بین‌المللی برای یکسان‌سازی آموزش در سطح دنیا تهیه‌شده است، اظهار کرد: این سند با عقاید دینی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نمی‌خواند؛ 2030 جوانان و دانشجویان ما را به سمت مسائلی که همجنس گرایی و ازدواج دختر با دختر و پسر با پسر دیده می‌شود، می‌بَرد.

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: رهبر انقلاب چندین بار به‌صراحت فرمودند که این سند نباید اجرا شود، در حالی سند تحول آموزش‌وپرورش داریم و ضرورتی ندارد این سند اجرا شود.

وی افزود: متأسفانه علی‌رغم تذکرات متعدد رهبر انقلاب، شورای عالی انقلاب فرهنگی برحسب ظاهر گفتند این سند اجرا نمی‌شود، امّا خبر داریم که علاوه بر مدارس آموزش‌وپرورش، حتی شهرداری‌ها و وزارت بهداشت و درمان هم از این سند استفاده می‌کنند.

معلمی تأکید کرد: آقای روحانی باکمال تأسف گفت که من پشت سر سند 2030 ایستاده‌ام؛ رهبر انقلاب باز هشدار دادند که اجرای این سند برای ما سرباز غربی درست می‌کند.

وی با بیان اینکه انتظار داریم وزیر آموزش‌وپرورش برسی کند که در کدام مدارس این سند ننگین اجرا می‌شود، تأکید کرد: حذف تصاویر شهید فهمیده و شعرهای حماسی از کتب درسی، نتیجه اجرای سند 2030 است؛ این سند شهدای ما را مظهر خشونت اقلام داد کرده است.

این تحلیلگر سیاسی اضافه کرد: آموزش‌وپرورش بخشنامه‌ای داده که نباید دانش آموزان به گلستان شهداء و دیدار جانبازان بروند به دلیل اینکه روحیه آن‌ها خراب می‌شود، این‌ها همه نتیجه اجرای این سند است؛ رهبر انقلاب مجدد تأکید کردند و باید مسئولان باید جلوی اجرای این سند را بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد