صفحه اصلی » سیاسی » 2030؛ خاکریز اول دشمن در جنگ نرم

2030؛ خاکریز اول دشمن در جنگ نرم

امام جمعه فولادشهر گفت: تنها فایده برجام، ابطال نظریه تعامل با کدخدا و آمریکا بود و چنان‏چه افرادى امروز به این فهم رسیده باشند که اعتماد به آمریکا اشتباه بود جاى تبریک دارد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۹ - جمعه ۱۳۹۸/۰۲/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: امروز جمعه آخر ماه شعبان است که یکی از زمان های بسیار ارزشمند است.

امام جمعه فولادشهر افزود: اباصلت هروى روایت کرده است که در جمعه آخر ماه شعبان به خدمت حضرت امام رضا(ع) رفتم، حضرت فرمود ای اباصلت بیشتر ماه شعبان سپری شد و این آخرین جمعه آن است کوتاهی گذشته خود را در این ماه، جبران کن و بسیار دعا و طلب آمرزش کن قرآن بخوان و توبه کن تا وقتی که ماه رمضان می آید برای خدا خالص شوی و هیچ امانتی و دینی به گردنت نباشد مگر این که ادا کرده باشی.

وی تأکید کرد: جا دارد به این نکته هم اشاره کنم که دهه آخر شعبان المعظم دهه نکوداشت مساجد و آماده ‏سازى خانه ‏هاى خدا براى میهمانان خدا و استقبال از ماه مبارک رمضان است، این ایام عزیز را هم گرامی می داریم و ان شاالله هم مساجد و هم وجود خودمان را پاک و تمیز کنیم.

حجت الاسلام سرافراز با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت سالروز خروج امریکا از برجام خاطرنشان کرد: خروج امریکا از برجام نشان داد که منطق رهبر معظم انقلاب در نام گذارى سال ‏هاى اخیر بر محور اقتصاد مقاومتى از چه استحکامى برخوردار است.

خطیب نماز جمعه فولادشهر تشریح کرد: ۱۱ سال نامگذاری ‏ها بر محور تحکیم بنیان‏ هاى اقتصادى کشور نشان مى‏ دهد که مقام معظم رهبرى با درک هوشمندانه طراحى دنیاى غرب در وابسته کردن اقتصاد ایران به خارج مرزها و شکل‏ گیری اقتصاد واردات‏ محور، به‏ خوبى نقشه دشمن را درک کرده و پادزهر آن‏ را که همان عمل کردن به نسخه اقتصاد مقاومتى است، ارائه فرموده ‏اند.

وی متذکر شد: اگر در ده سال گذشته، همه قوا و نهادهاى کشور به‏ ویژه قوه مجریه و دولت‏ ها با تمام تلاش و توان براى تحقق اقتصاد مقاومتى به میدان مى‏ آمدند، یقیناً امروز به درجه ‏اى از استحکام در بنیان‏ هاى اقتصادى رسیده بودیم که از تحریم‏ هاى نظام سلطه بدون کمترین حاشیه و هزینه ‏اى مقتدرانه عبور مى‏ کردیم.

امام جمعه فولادشهر خاطرنشان کرد: به تعبیر دیگر، تنها فایده برجام، ابطال نظریه تعامل با کدخدا و امریکا بود و چنان‏چه افرادى امروز به این فهم رسیده باشند که اعتماد به امریکا اشتباه بود، جاى تبریک دارد.

وی یادآور شد: امریکا در حالى از برجام خارج شد که در کنار توقّف یا کُند کردن مسیر هسته ‏اى کشورمان، ده‏ ها امتیاز نقد گرفت بدون آن ‏که به تعهدات خود عمل کند، امریکا حتّی ده‏ ها تحریم جدید در قالب افراد و شرکت‏ هاى ایرانى به آن افزود و شیره برجام را تا آخرین لحظه مکید و بعد هم تفاله‏ هاى آن‏ را به دور انداخت.

سرافراز با تأکید بر این که با دشمن خارجى به‏ ویژه امریکا باید از موضع قاطع و اقتدار گونه سخن گفت، تصریح کرد: بارها رهبر معظم انقلاب به دولتمردان فرمودند، فریب لبخند طرف مقابل را نخورید، به وعده‏اى که مى ‏دهد اعتماد نکنید چون وقتى خرش از پل گذشت بر مى‏ گردد و به ریش شما مى خندد، این‏ها این قدر وقیح‏ اند.

وی با بیان این که سند ۲۰۳۰ خاکریز اول دشمن در جنگ نرم است، یادآور شد: مقام معظم رهبرى در دیدار با معلّمان فرمودند، جان کلام در سند ۲۰۳۰ که فصل مهمى از آن به آموزش ‏و پرورش اختصاص دارد، این است که نظام آموزشى باید جورى تنظیم شود که فلسفه، سبک زندگى و مفهوم حیات بر اساس مبانى غربى به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.

امام جمعه فولادشهر متذکر شد: انتظار دارند معلّمانِ متدیّن ما که علاقه ‏مند به آینده کشور هستند، در کلاس درس خود براى آن ‏ها سرباز تربیت کنند، تا دانش ‏آموز ما سرباز و رعیت همان وحشى‏ هاى کروات زده ‏ى ظاهرسازى شود که به راحتى آدم مى‏ کشند و به آدمکش ‏ها کمک مى‏ کنند.

وی اظهار کرد: اگر تا امروز دستگاه‏ هاى متولّى فرهنگى و آموزشى کشور تعلّلى در انجام وظایف خود در زمینه سند ۲۰۳۰ داشتند، از این پس هر گونه اهمال کارى و پشت گوش انداختن دغدغه و نگرانى رهبرى انقلاب و دلسوزان فرهنگى کشور جایز نیست و طبیعى است که توجه نکردن به این نگرانى‏ ها، باید با واکنش جدى دستگاه‏ هاى نظارتى اعم از مجلس و قوه قضائیه مواجه شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد