صفحه اصلی » اجتماعی » قول مثبت شهرداری اصفهان برای اصلاح طرح میدان فرزانگان دولت آباد

قول مثبت شهرداری اصفهان برای اصلاح طرح میدان فرزانگان دولت آباد

اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد با اجرای میدان فرزانگان به شکل فعلی مخالفت کرده و شهرداری اصفهان قول کمک برای اصلاح آن داد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ با هماهنگی حسینعلی حاجی نماینده مردم برخوار در مجلس شورای اسلامی، جلسه ای برای اتصال محور فرزانگان دولت آباد به میدان تاکسیرانی و عملیاتی شدن بلوار جانبازان در دفتر شهردار اصفهان تشکیل و مقرر شد طراحی میدان به صورت احداث زیر گذر و یا تقاطع غیرهمسطح توسط شهرداری اصفهان به زودی انجام شود که جهت اجرایی شدن با اعتباری حدود ۵۵میلیارد تومان توسط شهردار اصفهان در بودجه شهرداری اصفهان با هماهنگی شورای شهر اصفهان قرار گیرد تا بلوار جانبازان هرچه سریعتر عملیاتی شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر دولت آباد؛ در خصوص تخصیص اعتبار ۵۵ میلیاردی جهت احداث تقاطع غیر همسطح میدان فرزانگان توضیحاتی داد.

ناصر معینی در این باره اظهار کرد: طبق مباحثی که در جلسه با شهردار اصفهان و اعضای شورا و نماینده مردم برخوار شهرستان برگزار شد؛ شهردار در پاسخ به این سوال شورای شهر دولت آباد که طرح اجرای میدان فرزانگان به شکل فعلی بر اساس کدام مصوبه و با کدام هماهنگی با شهرداری و شورای شهر دولت آباد انجام شده که هیچ یک از عوامل اجرایی شهر دولت آباد در جریان این موضوع قرار ندارند گفت طرح اجرای این پروژه به شکل کنونی در دوره قبل شورای اسلامی در شورای ترافیک استان مطرح و به تأیید شورا و شهرداری دولت آباد هم رسید.

وی ادامه داد: این پاسخ با مخالفت شدید اعضای شورای شهر دولت آباد و همراهی نماینده شهرستان در خصوص موافقت نکردن با انجام آن به شکل کنونی همراه شد و اعضای شورا و شهردار دولت آباد عنوان کردند اجرای این پروژه وضعیت بسیار بدی را در ورودی شهر دولت آباد ایجاد خواهد کرد.

معینی ادامه داد: به علاوه اینکه ترافیک جمعه بازار و همچنین ورزشگاه نقش جهان هم در این مسیر قرار دارد و از مجموعه شهرداری اصفهان درخواست مستندات مربوط به آن را خواستار شدند.

همچنین در ادامه و با مخالفت قاطع اعضای شورا در خصوص اجرای میدان به شکل در حال اجرا، دکتر نوروزی قول مساعد جهت طراحی تقاطع غیر همسطح و تخصیص بودجه و طرح در صحن شورای شهر اصفهان و اخذ موافقت این طرح و اصلاح طرح به شکل غیر همسطح را صادر کرد.

شهردار اصفهان در این باره گفت: اجرای طرح غیر همسطح میدان فرزانگان به صورت تخمینی حدود ۵۵ میلیارد بودجه نیاز دارد که جهت انجام آن باید تأییدات شورای شهر اصفهان اخذ شود که در این خصوص صرفاً یک ارائه گزارش هزینه تخمینی از طرف شهردار اصفهان برای انجام این پروژه به صورت غیر همسطح مطرح شد.

بخش دیگر مباحث در خصوص عدم انجام فعالیتی محسوس در آزادسازی و اجرای یک سوم طول ادامه بلوار جانبازان که در حریم شهر اصفهان قرار دارد بود که با صحبت های اعضای شورای شهر دولت آباد و مساعدت دکتر نوروزی اولویت انجام این پروژه در دستور کار معاونت های مختلف شهرداری اصفهان قرار گرفت.

انتهای پیام /

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد