صفحه اصلی » مقاومت » بعد از آزادی خرمشهر نگاه دنیا به قدرت ایران تغییر کرد

بعد از آزادی خرمشهر نگاه دنیا به قدرت ایران تغییر کرد

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان گفت: بعد از عملیات بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر نگاه دنیا به ایران، جمهوری اسلامی و قدرت جمهوری تغییر کرد دنیا مجبور شد یک حرکتی را به نام جمهوری اسلامی باور کند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی در روستای شیخ شبان از توابع بخش مرکزی شهرستان بن در استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: یادواره شهداء ایجاب می‌کند که سخن از شهداء و آن راهی که شهدا برای پاسداشت آن گران‌مایه‌ترین داشته خود یعنی جان خود را تقدیم کردند، باشد.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 1357 سرآغاز تحولات بزرگ داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی شد؛ انقلاب اسلامی ایران نه تنها سرآغاز بود، بلکه یک جریان انقلابی در قلب جهان اسلام در میان ملّتی شد که اسلام ناب تشیع در طول تاریخ اسلام سرلوحه راه و حقیقت آن‌ها بود.

* بزرگ‌ترین دستاوردی که پیروزی انقلاب اسلامی در بُعد داخلی داشت تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران بود

وی افزود: یک انقلابی که توانست بیداری و یک تحرک فوق‌العاده را در جهان اسلام ایجاد کند، پیروزی آن دستاوردهای فراوانی به دنبال داشت که بزرگ‌ترین دستاوردی که پیروزی انقلاب اسلامی در زمینه داخلی داشت تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران بود.

سردار سلیمانی در ادامه گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، امریکا به‌عنوان سردمدار استکبار تمام قدرت خود را بر روی ایران و درون ایران متمرکز کرد تا بتواند با تسلّط و تمرکز قوی و قدرتمند بر ایران با حفظ منطقه غرب آسیا که از نظر آن‌ها خاورمیانه نامیده می‌شود، دنیا را کنترل و بر آن تسلّط داشته باشند.

* در راهبرد آمریکایی‌ها اگر کسی بر غرب آسیا تسلط داشته باشد یعنی می‌تواند بر دنیا مسلط باشد

فرمانده سپاه استان اصفهان عنوان کرد: امریکایی‌ها یک راهبرد دارند؛ در این راهبرد منطقه غرب آسیا قلب زمین است اگر کسی بر غرب آسیا تسلط داشته باشد از ناحیه تسلط بر غرب آسیا می‌تواند بر دنیا مسلط باشد.

وی بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی باعث شد که ایران اسلامی که حساس‌ترین و راهبردی‌ترین نقطه غرب آسیا و کشور غرب آسیا محسوب می‌شود، از سیطره امریکایی‌ها خارج شود.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: این یک تحول بزرگ بود که باعث شد ملّت ایران به رهبری امام راحل و فرزانه این موفقیت بزرگ را برای جهان اسلام رقم بزنند؛ امریکایی‌ها باور نمی‌کردند که ملّت ایران به رهبری امام راحل بتواند این پیروزی را در انقلاب اسلامی به دست بیاورند.

وی اذعان کرد: چهار ماه قبل از فرار شاه سازمان‌های اطلاعاتی امریکا گزارشی راجع به ایران منتشر کردند که در آن گزارش آمده است هیچ گونه تهدیدی متوجه حکومت پهلوی نیست؛ در محاسبات مادی در آن روشی که امروز امریکایی‌ها گرفتار آن هستند در آن شرایط نمی‌بایست انقلاب اسلامی به پیروزی می‌رسید یعنی هیچ‌گونه تهدیدی را متوجه حکومت پهلوی نمی‌دانستند.

* انقلاب اسلامی در حقیقت و به‌درستی دنیای استکباری، آمریکائی و صهیونیست‌ها را غافلگیر کرد

سردار سلیمانی افزود: انقلاب اسلامی در حقیقت و به‌درستی دنیای استکباری، آمریکائی و صهیونیست‌ها را غافلگیر کرد و جهان اسلام را با یک پدیده نو و شَعَف برانگیزی روبرو کرد و آن‌هم تشکیل مردم‌سالاری دینی و حکومت جمهوری اسلامی در یک خطه حساس و راهبردی در غرب آسیاست.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) عنوان کرد: به همین دلیل دشمنی‌ها شروع شد و امروز تداوم پیدا کرد؛ حساس‌ترین منطقه غرب آسیا، ایران اسلامی از دست استکبار جهانی آمریکایی‌ها خارج شد و این تداوم را امروز مشاهده می‌کنید.

وی با اشاره به دشمنی‌های ایجاد شده در مقابل انقلاب و جمهوری اسلامی و مدیریت آن افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ملّت بزرگ ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دنبال جنگ نبود؛ هیچ نشانه‌ای از این که انقلاب ما انقلاب عدالت، صلح و آزادی بود و آن چیزی بود که در مکتب انتظار سرلوحه شیعیان و به خصوص ملت ایران است.

سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: توطئه‌ها در مناطقی از جمله خوزستان، آذربایجان غربی، کردستان، سیستان و بلوچستان، ترکمن‌صحرا که استعداد طرح مسائل شبهه برانگیز وجود داشت؛ کودتاها و دخالت نظامی در طبس و بعد از آن شروع یک جنگ همه جانبه توسط صدام و پشتیبانی بسیاری از کشورهای دنیا از این قدرتی که درهای متمادی تمام درآمد نفتی عراق را صرف تجهیز، آموزش و سازمان‌دهی و آماده‌سازی این ارتش مخوف، مهیب و سنگین کرده بود، پنج استان ایران مورد حمله واقع شد بخش‌های مختلفی از این استان‌ها اشغال شد و پایتخت کشور و مراکز استان‌ها بمباران شد.

وی با اشاره به موضع امام راحل در برابر این حمله ناجوانمردانه، تصریح کرد: حضرت امام خطاب به ملّت ایران و تمام دنیا فرمودند دزدی آمده و سنگی انداخته است ملت ایران چنان سیلی بر صدام خواهد نواخت که از جای خود نتواند بلند شود، این راهبرد کشاندن مردم به صحنه در برابر دشمن است.

سردار سلیمانی با اشاره به یادواره برگزار شده بیان کرد: این شهدای عزیز که امروز در حسینیه مقدس این یادواره به خاطر پاسداشت و فداکاری و ایثارگری آن‌ها برگزار شده است هیچ کدام نظامی حرفه‌ای نبودند یا دانش‌آموز، یا روحانی، یا معلم، یا کشاورز و یا کارگر بودند؛ روستازادگانی که در محرومیت‌های قبل از انقلاب زندگی کرده بودند و بعد از پیروزی انقلاب هم نظام به واسطه همین شروع جنگ فرصتی که به رفع محرومیت‌های چنین مناطقی بپردازند را نداشته است؛ این عزیزان در لبیک به امام راحل به میدان آمدند و این‌ها نظامیان حرفه‌ای شدند که در طول عملیات گوناگون و مراحل مختلف دفاع خود را بر روی ایران و درون ایران متمرکز کرده بود تا بتواند با تسلط و تمرکز قوی و قدرتمند بر ایران با حفظ منطقه غرب آسیا که از نظر آن‌ها خاورمیانه نامیده می‌شود دنیا را کنترل و بر آن تسلط داشته باشند.

وی اذعان کرد: سال اول مدیریت جنگ که یکی از نکات کلیدی دوران دفاع مقدس محسوب می‌شد برحسب مصلحت نظام مقدس جمهوری اسلامی مدیریت جنگ در اختیار رئیس‌جمهور وقت بنی‌صدر بود؛ فرمانده کل قوا از ابتدای شروع تجاوز صدام تا مرداد سال 60 با بنی‌صدر بود و چهار عملیات را وی انجام داد.

فرمانده سپاه استان اصفهان خاطر نشان کرد: بنی‌صدر مخالف حضور نیروهای مردمی در میدان نبرد بود؛ به بیان او مگر جنگ بچه‌بازی است و نیروهای مردمی را به عنوان کسی که قابلیت دفاع داشته باشند قبول نداشت و اجازه نمی‌داد نیروهای سپاه و بسیج در کنار ارتش انجام وظيفه کند و در هیچ یک از این چهار عملیات نتوانست یک متر از سرزمین‌های اشغالی را آزاد کند.

وی با اشاره به عملیات‌های انجام شده پس از عزل بنی‌صدر، افزود: از زمانی که بنی‌صدر عزل شد در مرداد سال 60 عملیات فرمانده کل قوا در کیلومتر 10 جاده آبادان_ماهشهر انجام شد و مقدمه‌ای برای عملیات ثامن‌الائمه شد که بلافاصله مهرماه سال 60 عملیات ثامن‌الائمه محاصره آبادان را شکست، آذرماه سال 60 عملیات طریق‌القدس قدسان را آزاد کرد، عملیات فتح المبین که عملیات بسیار بزرگی بود و ضربات سنگینی به ارتش متجاوز وارد کرد منطقه شوش و دزفول از زیر توپخانه و خمپاره‌های دشمن آزاد شد و غرب دزفول مناطق 4 و 5 آزاد شد.

*بعد از آزادی خرمشهر نگاه دنیا به قدرت ایران تغییر کرد

سردار سلیمانی با اشاره به نگاه دنیا به ایران بعد از آزادی خرمشهر، اذعان کرد: بعد از عملیات بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر نگاه دنیا به ایران، جمهوری اسلامی و قدرت جمهوری تغییر کرد و دنیا مجبور شد یک حرکتی را به نام جمهوری اسلامی باور کند و این اراده ملت ایران بود که به جبهه استکباری و دنیایی که نمی‌خواست باور کند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان در ادامه گفت: یک ملّت مسلمان و انقلابی به پا خواسته و می‌خواهد از آرمان‌های خود دفاع کند و سازه‌های سعادت و پیشرفت و عدالت را بر مبنای استعدادهای خود بنیان کند این دنیا آن را باور کرد.

وی افزود: بعد از عملیات بیت‌المقدس غربی‌ها بار دیگر صدام را تجهیز کردند؛ گازهای شیمیایی آلمان و توپ‌های اتریشی و تجهیزات مختلفی که اروپا به سوی عراق سرازیر کرد و در اختیار آن‌ها قرار داده شد و بیش از 37 کشور به طور مستقیم از صدام در مقابل جمهوری اسلامی ایران حمایت کردند.

سلیمانی گفت: بعد از عملیات بیت‌المقدس شش سال تمام رزمندگان اسلام در عملیات‌های مختلف و بزرگ اعم از زمینی، آبی و خاکی ارتش متجاوز را درون خاک خود دنبال کردند؛ چه چیزی باعث شد بزرگ‌ترین چالشی که در طول تاریخ کشور ایران در مقابل نظام جمهوری اسلامی قرار داده ‌شود مدیریت و به یک فرصت تبدیل‌ شود.

وی افزود: امروز مقام معظم رهبری به عنوان یک گنجینه تمام ناشدنی از آن دوران یاد می‌کند، مدیریت الهی ولایت‌فقیه و حضور مردم در امتداد این مدیریت باعث شد این موفقیت بزرگ رقم‌زده شود، دشمن آمده بود آرزوها و آرمان‌های ملت ایران را دچار لغزش و ریزش کند، دست استبداد به‌سوی کاخ‌های شیطانی دراز کرد برای این که بتواند از مخمصه‌ای که برای خود ایجاد کرده خود را نجات دهد امّا آخر هم نتوانست خود را نجات دهد.

این فرمانده سپاه تصریح کرد: آن چیزی که باعث شد ملّت ایران از فضای پیچیده چه در دوران دفاع مقدس در دوران حیات مبارک امام راحل و چه در دوران پس از ارتحال امام راحل که رهبری انقلاب و سکان کشتی انقلاب در اختیار حضرت آقا(مدظله‌العالی) است را عبور دهد مدیریت الهی ولایت‌فقیه بود، مدیریت الهی ولایت‌فقیه امروز ملت و کشور ایران را به مرتبه‌ای رسانده است که ملت ایران توانایی دارد فراتر از مرزهای جغرافیایی خود با دشمنان خود صحنه نبرد تعیین کند و با آن‌ها بجنگد.

فرمانده سپاه استان اصفهان بیان کرد: کشور استکباری امریکا، به لحاظ مادی بیش از 50 درصد قدرت نظامی دنیا را در اختیار دارد، 25 درصد از حجم اقتصاد دنیا در اختیار آن‌هاست سازمان ناتو و مرتجعین منطقه را مدیریت می‌کند و بر منابع و ذخایر فسیلی و ارزی مرتجعین منطقه تسلط کامل دارند،  به هر میزان که بخواهد دست‌اندازی می‌کنند و تنها کشوری که در امتداد خصمانه خود خارج از مرزهای خود قدرت نظامی بر عصر حاضر دارد آمریکایی‌ها هستند و آن قدرت نظامی آن‌ها در خارج از مرزهای خودشان به بی‌عملی رسیده است.

وی افزود: سه سال پیش که سوریه زمانی شرايط بسیار مطلوب امروز را نداشت آمریکایی‌ها تصمیم به دخالت نظامی در سوریه را داشتند اما چون جبهه مقاومت در مقابل این دخالت نظامی قرار داشت آن‌ها نتوانستند طرح‌ها و نیات خود را در آن صحنه نبرد عملی کنند ولی امروزه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی بدون آن‌که تشکیلات نظامی و حرفه‌ای خود را در خارج از مرزها حاضر کند این قابلیت را ایجاد کرده است که در سواحل مدیترانه صحنه نبرد در اختیار خود قرار دهد و در هر جایی از منطقه غرب آسیا دشمن قصد سوء نسبت به انقلاب اسلامی و حتی ملت‌های مسلمان داشته باشد این توانایی در جبهه مقاومت وجود دارد که صحنه نبردی فراتر از مرزهای جغرافیایی را بر دشمن تحمیل کند.

غلامرضا سلیمانی گفت: این اتفاق ساده‌ای نیست، این اتفاق در طول تاریخ ایران در مقابل قدرت‌های استکباری در 20 سال گذشته که در طرح دست‌اندازی‌های نظامی به سرزمین‌های اسلامی شروع کرده و گسترش داده است برای اولین بار اتفاق افتاده است به خاطر همین است‌ که‌ هر روز آمریکائی‌ها رجز جدیدی در سطر گفتمان‌های خود مطرح می‌کنند.

سلیمانی عنوان کرد: در جنگ اقتصادی شکست می‌خورند؛ شدیدترین فشارهای اقتصادی آن‌ها به بن‌بست می‌رسد؛ آن‌وقت جنگ روانی جدیدی علیه ملت ایران شروع می‌کنند؛ توانایی که یک کشور استکباری دارد و تلاشی که برای استمرار چپاول منابع و ذخایر منطقه غرب آسیا در راهبردهای این قدرت‌های استکباری قرار دارد یک  امری طبیعی است و دور از ذهن نیست.

وی با اشاره به موقعیت کشور، افزود: سنت الهی بر این قرار گرفته که از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون در هر صحنه که آمریکائی‌ها در مقابل انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد شدند هیچ موفقیتی به دست نیاوردند؛ در همه صحنه‌ها به برکت خون مطهر شهدای عزیز پیروزی و موفقیت از آن نظام مقدس جمهوری اسلامی شد.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان بیان کرد: از مردم‌سالاری برخوردار هستیم و یک کشور دارای ثبات و امنیت هستیم؛ خیلی از کشورها ثبات و امنیت دارند اما اقتدار امنیتی ندارند جمهوری اسلامی علاوه بر این‌که از امنیت پایدار برخوردار است دارای اقتدار امنیتی بازدارنده است؛

وی افزود: این اقتدار نه در مقابل قدرت‌های کوچک بلکه در مقابل قدرت‌های بزرگ دنیا که برحسب شرایط اقتصادی و جغرافیایی و سازمان‌دهی و تکنولوژی که برخوردارند و خودشان ادعا می‌کنند و مطرح است که بیش از  50 درصد قدرت نظامی دنیا را در اختیار دارند وجود دارد.

سلیمانی گفت: این اتفاق کوچکی نيست ما باید به راهی که شهدای عزیزمان انتخاب کردند و آن را پیمودند در اجرا و پیروی از فرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری امام حاضرمان این شرایط را به‌خوبی بشناسیم و وقوف داشته باشیم که این راه تنها راه رسیدن نه‌تنها ملت ایران بلکه ملت‌های مسلمان به سعادت، عدالت، صلح و بهروزی است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان با اشاره به پیروزی‌های ملت ایران در جبهه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: ملت ایران در جبهه‌های مختلف و در عرصه‌های مختلف در مقابل دشمن مقاومت کرده است در جبهه فرهنگی، امنیتی، سیاسی و نظامی ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران پیروز شد.

وی افزود: در جبهه اقتصادی هم با هدایت‌های مقام معظم رهبری و برکت خون شهدای ان شاء الله پیروزی از آن ملت ایران خواهد بود.

سلیمانی عنوان کرد: اتفاقاتی که امسال در این بارندگی‌ها رخ داد لطف و رحمت الهی شامل ملت ایران شد و این همه در کشور از سرسبزی و طراوت برخوردار شد اگرچه برای بعضی از مردم در استان‌های مختلف صدماتی را به دنبال داشت؛ این صدمات همان‌طور که با کمک مردم و مسئولان و نیروهای مسلح مرتفع شده و هست، مرتفع خواهد شد.

غلامرضا سلیمانی اذعان کرد: اما این‌همه نشانه الهی است برای پیروزی ما در مقابل مشکلاتی که دشمن برای ما در فکر و خیال خود طراحی کرده است او فکر کرده است می‌تواند ملت ایران را با درست کردن مشکلات اقتصادی از مسیر خود متوقف کند تا جهان اسلام را متوقف کند؛ دشمن باید بداند ملت ایران پیش‌قراول شده است و جهان اسلام پشت سر ملت ایران به راه افتاده است.

*عربستان در مقابل جمهوری اسلامی قابل طرح نیست

وی با اشاره بیان کرد: عربستان در مقابل جمهوری اسلامی قابل طرح نیست؛ به گفته مسئول امنیت قطری در اجلاس امنیتی که در قطر برگزار شد؛ اگر به فکر درگیری نظامی با جمهوری اسلامی هستید بدانید که اگر چنین درگیری رخ دهد آمریکایی‌ها قادر نخواهند بود به ما کمک کنند؛ ارتش‌های عربی این چنین هستند که صدام با اتوبوس کویت را اشغال کرد؛ و اگر چنین اتفاقی برای عربستان مطرح باشد اصلاً لازم نیست جمهوری اسلامی اقدام کند همان حشد الشعبی کافی است که تمام عربستان و مسئله عربستان را یکسره کند.

سردار سلیمانی با اشاره به دشمن امروز ما آمریکا، افزود: دشمنان امروزه ما که یک عده مشخصی هستند متأثر از لاوی صهیونیست‌هایی است که در پروتکل‌های یهود که برنامه‌شان اداره دنیا بوده و تصمیم بر انتخاباتی دارند تا افرادی را بر بستر قدرت بیاورند که مجامع صهیونیست‌ها را دنبال کند.

سلیمانی بیان کرد: بیش از 50 درصد اعضای سنای امریکا و بیش از 50 درصد اعضای کنگره یا یهودی و یا از مسیحیان صهیونیست هستند؛ حرف‌های ترامپ در دوران انتخابات و دورانی که به قدرت رسید متفاوت است؛ آن حرف‌های دوران انتخابات حرف‌های خودش بود اما حرف‌هایی که اکنون می‌گوید حرف‌های صهیونیست‌هاست، در واقع دستوری است که از سوی صهیونیست جهانی برای او دیکته می‌شود.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان اظهار کرد: آمریکا 320 میلیون نفر جمعیت دارد که 20 میلیون نفر مسلمان، 300 میلیون نفر مسیحی و 5 میلیون نفر یهودی هستند ولی تمام پست‌های علمی، تکنولوژی، نظامی، بانکی و سیاسی و اقتصادی در اختیار صهیونیست‌هاست.

وی بیان کرد: غیر از این انتظاری از آمریکا نمی‌توان داشت‌ انقلابی که آمده است این غده سرطانی را از جامعه اسلامی بزداید راهبردی بود که امام راحل در مقابل ملت ایران مطرح فرمودند و ملت ایران در پای این راهبرد ایستادند و فداکاری کردند.

سلیمانی در پایان گفت: برگزاری یادواره شهدا گوشزدی برای خودمان است که دچار لغزش قدم در راه تحقق اهداف انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری و آرمان‌های امام راحل نشویم امروزه باید از گذشته ثبات قدم ما بیشتر باشد و این شرایط به نحو احسنت رقم خواهد خورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد