صفحه اصلی » اجتماعی » سرانجام مبارزه با رانت در شهرداری شهرضا چه خواهد شد؟

سرانجام مبارزه با رانت در شهرداری شهرضا چه خواهد شد؟

باید دید قاسمی تازه نفس می تواند با عملکردی انقلابی و با روحیه بالا با ارائه رزومه ای خوب نقطه عطفی در مدیریت شهرداری شهرضا باشد یا او هم به مرور در برخورد با مشکلات سایش پیدا کرده و موتور مبارزه با رانتش از کار خواهد افتاد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۱۴

صاحب نیوز – عباسعلی صدری/ اگر نگاهی به تیتر خبرهای سال های اخیر شهرضا بیندازیم، می توان به اهمیت هماهنگی و همبستگی مسئولان شهر در پیشبرد اهداف شهری و گره گشایی از مشکلات مردم پی برد که البته در این زمینه وضعیت مساعدی مشاهده نمی شد؛ هر چند در ماه های اخیر میزان هماهنگی مسئولان و ادارات به مقدار چشمگیری افزایش داشت.

شاید دلایل افزایش هماهنگی اخیر ادارات و سازمان های شهرضا به مزاج برخی خوش نیاید ولی نتیجه حاصل از آن به نفع مردم است. اگر کمی به حافظه سیاسی خود رجوع کنیم قطعاً درگیری های خفیف یا شدید بین شهرداران و دیگر مسئولان شهر از ذهنمان عبور خواهد کرد که فرای صحت یا کذب و این که حق با کدام طرف بود، مشهود است که مردم اولین و بیشترین متضرر این دعواها هستند. درباره قاسمی و تعاملش با ادارات و مسئولان شهر باید گفت سالی که نکوست از بهارش پیداست. با جستجوی مختصر در خبرگزاری های شهرستانی و کانال های خبری محلی و مشاهده رزومه یکی دوماه اخیر حبیب قاسمی می توان به تعاملات مثبت شهردار جدید شهرضا پی برد. البته جریاناتی در شهر با انتقاداتی به او سخت گیری هایی کرده اند.

سخت گیری های اخیر شاید نشئت گرفته از برخوردهای قاطع و تصمیمات قانونی درباره موضوعات مختلف از جمله صدور پروانه های ساختمانی و جلوگیری از ادامه ساخت و سازهای بدون مجوز و دارای اشکال از جانب برخی مدیران سابق شهری باشد. هر چند یکی از نقاط مثبت مدیریتی قاسمی تصمیم گیری یا حضور تمامی معاونت ها درباره انعقاد قراردادهای پیمانکاران و همچنین بررسی مشکلات و معضلات و اتخاذ تصمیم هاست.

معمولاً درباره مسئولان جدیدی که قصد تحول و دگرگونی در حوزه اختیاراتشان را می کنند، انتقاد افرادی که منافعشان را در خطر می بینند امری عادی است. این را نباید فراموش کرد که زمان بهترین سنگ محک برای همه است، چه برای حبیب قاسمی و چه برای منتقدانش؛ امّا حال باید دید قاسمی تازه نفس می تواند با عملکردی انقلابی و با روحیه بالا با ارائه رزومه ای خوب نقطه عطفی در مدیریت شهرداری شهرضا باشد یا او هم به مرور در برخورد با مشکلات سایش پیدا کرده و موتور مبارزه با رانتش از کار خواهد افتاد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد