صفحه اصلی » اجتماعی » 60 درصد مدارس هرند در لیست تخریب هستند

60 درصد مدارس هرند در لیست تخریب هستند

عضو شورای اسلامی شهرستان اصفهان گفت: از ۱۴ مدرسه موجود در این شهر هشت مورد از آن در لیست تخریب قرار دارد که این هشت مدرسه 60 درصد کل مدارس را شامل می شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدعلی جعفری شب گذشته در فرمانداری اصفهان و در اولین جلسه شورای شهرستان سال 1398 اظهار کرد: بخش جلگه شامل دو شهر هرند و اژیه و ۲۸ روستا است؛ با این حال بسیاری از مدارس روستاها هنوز حیاط خاکی دارند.

عضو شورای شهرستان اصفهان تصریح کرد: دانش آموزان در  مدارسی هستند که تقریبا ۵۷ سال قدمت داشته و نیاز به نوسازی دارند؛ سالن ورزشی آموزش و پرورش که پنج درصد کار آن باقیمانده است که امیدواریم بعد از هشت سال اول مهر راه اندازی شود.

وی عنوان کرد: در هنرستان دخترانه هرند امسال دو رشته به دلیل نبود فضای فیزیکی تشکیل نشد؛ روزانه از روستاهای اطراف حدود ۲۵۰ دانش آموز به شهر هرند برای تحصیل مراجعه می کنند که این امر مشکلات ایاب و ذهاب را هم به دنبال دارد و خانواده های آن ها تحت فشار هستند که امیدوارم کمک لازم انجام شود.

جعفری در ادامه با اشاره به دیگر مشکلات بخش جلگه افزود: مدرسه خیرساز کبوتران حرم رضوی هرند  که سفت کاری آن توسط خیر انجام و تا کنون سازمان نوسازی مبلغی بالغ بر 500 میلیون تومان برای تکمیل آن هزینه کرده است، فقط ۴۰ میلیون تومان پول برای بازگشایی در اول مهر نیاز دارد؛ از ۱۴ مدرسه موجود در این شهر هشت مورد از آن در لیست تخریب قرار دارد که این هشت مدرسه 60 درصد کل مدارس را شامل می شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد