صفحه اصلی » اجتماعی » اجازه حفر تونل انتقال آب در فریدونشهر را نمی‌دهیم

اجازه حفر تونل انتقال آب در فریدونشهر را نمی‌دهیم

نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت گفت: اعلام کرده‌ایم با هر طرح انتقال آب که شامل «احداث تونل» باشد مخالفیم.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

اکبر ترکی در گفتگو با صاحب نیوز ضمن رد هرگونه شایعه در رابطه با اجرای طرح جدید احداث تونل انتقال آب در فریدونشهر، در مورد بازدید استاندار و جمعی از نمایندگان استان اصفهان از دهستان پشتکوه اظهار کرد: یکی از موضوعات بازدید روز گذشته نمایندگان بررسی آب‌های سطحی این شهرستان و امکان‌سنجی انتقال این آب به حوضه آبریز زاینده رود بود.

نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی با بیان این که هر طرح انتقال آب در فریدونشهر باید با در اولویت قرار دادن مصالح مردم این شهرستان انجام شود، گفت: اعلام کردیم با هر طرح انتقال آب که شامل «احداث تونل» باشد مخالفیم و جلو آن را خواهیم گرفت؛ در صورت نیاز باید از پمپاژ آب استفاده شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این رابطه تصریح کرد: علاوه بر منتفی بودن احداث تونل، هر طرح انتقال آب به زاینده رود باید از مسیر فریدونشهر-فریدن-چادگان انجام شود و با هر طرحی که این شروط را لحاظ نکند مخالف هستیم و اجازه انجام آن را نخواهیم داد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس در پایان گفت: در حال حاضر اولویت طرح‌های آبی فریدونشهر احداث سد یلان و سد میدانک دوم است که موجب انتفاع کشاورزان شهرستان خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد