صفحه اصلی » سیاسی » اروپا به دنبال انجام خواسته های امریکا و نگه داشتن ایران در برجام است

اروپا به دنبال انجام خواسته های امریکا و نگه داشتن ایران در برجام است

یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: اروپایی‌ها در حال حاضر خواسته امریکا را به طور کامل اجراء می‌کنند و ما را بدون اجرای تعهدات خود در برجام نگه‌داشته‌اند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

علی‌محمد کریمیان در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه دولت‌مردان فکر می‌کردند با برجام تمام مشکلات رفع و خواسته‌ های ایران اجرایی می‌شود، اظهار کرد: ایران در حالی تمام خواسته‌های غرب را اجراء کرد که غربی‌ها هیچ اقدامی در این جهت انجام ندادند.

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: دولت اکنون باید یک سری موضع‌گیری‌های می‌گرفت تا نشان دهد در مقابل ترامپ و غربی‌ها بی‌توجه نیست و اکنون که غربی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند ما بی‌توجه نیستیم.

وی افزود: اروپایی‌ها در این مدت پس از برجام قول‌های متعددی داده امّا هیچ کدام را اجراء نکردند و دلیل این قول‌ها هم نگه‌داشتن ایران در برجام است.

کریمیان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند همان‌گونه که به امریکایی‌ها امید نبود به اروپایی‌ها هم امید نیست، تصریح کرد: اروپایی‌ها ایستاده‌اند تا ایران در برجام بماند و این قطع امید کردن از اروپایی‌ها بستگی به دولت‌مردان دارد.

وی ادامه داد: کاهش برخی از تعهدات برجامی ایران نتیجه ناامیدی دولت‌مردان به برجام نیست، بلکه آن‌ها مجبور شدند که اقدامات خود را کاهش دهند؛ اروپایی‌ها در حال حاضر خواسته امریکا را به طور کامل اجراء می‌کنند و ما را بدون اجرای تعهدات خود در برجام نگه‌داشته‌اند.

این کارشناس سیاسی بیان کرد: اروپایی‌ها اگر می‌خواستند جلوی امریکا بایستند باید اقدامی انجام می‌دادند، امّا تاکنون هیچ وعده‌ای را عملیاتی نکردند؛ دولت‌مردان ما باید بدانند که اروپایی‌ها از نگه‌داشتن ایران در برجام و اجرا نکردن تعهدات خود چه هدفی دارد.

کریمیان تأکید کرد: مشکل و دشمنی امریکا تنها با ملّت ایران نیست، امروز آن‌ها به چین، روسیه و برخی دیگر از کشورها جنگ اقتصادی و نظامی دارند، اگر این کشورها در مقابل امریکا اتحاد داشته باشند، این کشور مجبور به شکست می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد