صفحه اصلی » اجتماعی » شهروندان مراجعه به مراکز انتقال خون را به یک روز خاص موکول نکنند

شهروندان مراجعه به مراکز انتقال خون را به یک روز خاص موکول نکنند

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به تعداد زیاد اهداکننده در شب‌های قدر، گفت: شهروندان روزه‌دار و مؤمن مراجعه به مراکز انتقال خون را به‌روز و ساعت خاص موکول نکنند و دیگر ایام ماه رمضان برای اهدای خون مراجعه کنند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۲

مجید زینلی در گفت‌وگو با صاحب نیوز اظهار کرد: طبق روال همیشگی بیماران، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به خون نیاز دارند و در حال حاضر با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان هم هستیم ذخیره خونی استان اصفهان تقریباً مناسب است اما در این ماه کاهش شدید مراجعه کننده اهدای خون را داریم.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: تقریباً مشکلی از لحاظ تأمین خون و فراورده‌های خونی در مراکز درمانی استان نداریم اما شهروندان برای اهدای خون اقدام کنند.

وی با اشاره به تعداد زیاد اهداکننده در شب‌های قدر، افزود: شهروندان روزه‌دار و مؤمن مراجعه به مراکز انتقال خون را به‌روز و ساعت خاص موکول نکنند و دیگر ایام ماه رمضان برای اهدای خون مراجعه کنند.

زینلی بیان کرد: مرکز انتقال خون خواجو یک نوبت بعد از افطار از ساعت 21 تا 24 شب برای خدمت به شهروندان فعال است.

وی با بیان اینکه پایگاه‌های انتقال خون در شهرستان‌های نجف‌آباد، شهرضا، خوانسار و کاشان و مراکز اهدای خون در شهرستان‌های خمینی‌شهر، گلپایگان و نائین هم فعال هستند و هرروز خون‌گیری دارند، تصریح کرد: در کلان‌شهر اصفهان، مرکز خواجو و عاشق اصفهانی پذیرای اهداکنندگان خون هستند.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان در پایان گفت: گروه خونی o مثبت فراوان‌ترین گروه خونی و گروه خونی AB منفی کمترین گروه خونی در سطح استان است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد