صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » از نظرات علمی و فنی اساتید دانشگاه برای بحران سیل استفاده شود

از نظرات علمی و فنی اساتید دانشگاه برای بحران سیل استفاده شود

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: از نظرات علمی و فنی آن ها به نحو شایسته استفاده شود که در همین راستا اساتید بسیجی دانشگاه صنعتی اصفهان و اندیشکده علمی راهبردی آب، نامه‌ای را به سران محترم سه قوه ارسال کردند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۳

محمد باقری در گفت‌وگو با صاحب نیوز اظهار کرد: پویش ملّی کسر حقوق دانشگاهیان با طرح پیشنهادی بسیج اساتید در تمامی دانشگاه‌های کشور تا اتمام مشکلات ناشی از سیل روزهای نخست سال جاری همچنان با قدرت تمام ادامه خواهد یافت.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با بیان اینکه بیش از 500 نفر از دانشگاهیان استان در این طرح شرکت کردند، گفت: در مرحله نخست در پایان فروردین با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، کمک‌های غیر نقدی به ارزش بیش از 100 میلیون ریال به همراه یک گروه 10 نفره از کارشناسان مشاوره، به مدت یک هفته به استان خوزستان اعزام شدند.

وی افزود: امروز در مرحله دوم این پویش، کمک‌های غیر نقدی به ارزش بیش از 250 میلیون ریال شامل اقلام بهداشتی، فرش و اقلام مشابه به استان خوزستان ارسال شد و با همکاری بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان، میان هموطنان عزیز سیل‌زده توزیع می‌شود.

باقری با توضیح اینکه فصل گرما در مناطق سیل‌زده شروع شده و به کمک‌ها در این زمینه نیاز است، بیان کرد: از همکاری و همراهی جامعه دانشگاهیان استان اصفهان در این طرح تشکر می‌کنیم و با توجه به استقبال دانشگاهیان و نیازهای احصاء شده از مناطق سیل‌زده، مرحله سوم ارسال کمک‌ها و حضور اساتید فنی و مشاوره‌ای، به فضل الهی بعد از ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم که این حرکت ماندگار را در دیگر دانشگاه‌های استان گسترش دهیم؛ البته استادان حاضر در این پویش درخواست دیگری هم دارند و این است که از نظرات علمی و فنی آن ها به نحو شایسته استفاده شود که در همین راستا اساتید بسیجی دانشگاه صنعتی اصفهان و اندیشکده علمی راهبردی آب، نامه‌ای را به سران محترم سه قوه ارسال کردند.

مسئول سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اصفهان خاطرنشان کرد: استادان اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان، درصدد ارائه طرح مورد نیاز برای مناطق سیل‌زده در دوران بازسازی خواهند بود و جامعه دانشگاهیان استان اصفهان، با تمام ظرفیت علمی در کنار سیل‌زدگان هستند.

وی در پایان گفت: این مرحله از ارسال کمک‌ها، با همیاری دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا، دولت‌آباد، نیک‌آباد، گلپایگان و اصفهان و همچنین دانشگاه‌های غیردولتی جمع‌آوری و ارسال شده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد