صفحه اصلی » مذهبی » رمضان، قلّه ای بر فراز ماه های سال

رمضان، قلّه ای بر فراز ماه های سال

کارشناس مسائل مذهبی گفت: ماه‌های سال مانند کوه می‌ماند که دامنه این کوه ماه رجب، گردنه آن شعبان و قله آن کوه ماه مبارک رمضان است

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۸

حجت‌الاسلام علی صغیرا در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه ماه مبارک رمضان تنها ماه قمری است که در قرآن از نام برده شده، اظهار کرد: اهمیت این ماه مبارک به دلیل نزول قرآن کریم است، قرآنی که هدایت برای کل بشر نازل شد.

کارشناس مسائل مذهبی گفت: در مهمانی‌ها از انسان با بهترین غذاهای مادّی پذیرایی می‌کنند، امّا در این ماه پرهیز از این غذاها در طول روز توصیه شده تا روح انسان قوی و پالایش و پاک شود.

وی افزود: در مهمانی‌ها توجه به جسم انسان است، امّا در مهمانی خدا به روح انسان توجه می شود؛ انسانی که واقعاً روزه‌دار باشد در پایان ماه مبارک رمضان احساس سبکی و راحتی می‌کند.

حجت‌الاسلام صغیرا با توضیح اینکه ماه‌های با عظمت رجب و شعبان به عنوان مقدمات ماه رمضان شناخته می‌شود؛ بیان کرد: ماه‌های سال مانند کوه می‌ماند که دامنه این کوه ماه رجب، گردنه آن شعبان و قله آن کوه ماه مبارک رمضان است؛ همچنین شب زنده‌داری این ماه اهمیت زیادی دارد.

وی تصریح کرد: در روایت است که احیاء و نماز خواندن یک‌شب از ماه رمضان برابر با نماز ۷۰ شب در ماه‌های دیگر است؛ از طرفی در این ماه انسان صبر را آموزش می‌بیند که در مشکلات موجود در زندگی صبر داشته باشیم.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: ماه رمضان، ماه همدردی است و اگر افطار دادن به یک مؤمن ثواب آزاد کردن یک بنده را دارد.

وی خاطرنشان کرد: شیطان در این ماه به زنجیر کشیده، درهای جهنم در این ماه بسته و درهای بهشت گشوده‌تر می‌شود و این‌ها فضائل ماه رحمت و بخشایش الهی است.

حجت‌الاسلام صغیرا در پایان گفت: انسان در این ماه باید استغفار کند و با زبان و قلب خود توبه کند؛ تلاوت قرآن و ثواب خواندن یک آیه در این ماه ثواب ختم قرآن در ماه‌های دیگر را دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد