صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » واردات خودروی دست دوم به نفع مردم است یا دلالان؟

واردات خودروی دست دوم به نفع مردم است یا دلالان؟

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: در گذشته دولت به این نتیجه رسید که نباید هر کسی بتواند خودرو وارد کند و فقط نمایندگی رسمی شرکت‌های خارجی باید مبادرت به این کار کنند تا شرکت‌های خارجی ضمانت کار را بر عهده بگیرند

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ امیرحسن کاکایی در خصوص واردات خودروی دست دوم به کشور اظهار کرد: واردات خودروی دست دوم شاید به طور موقت تنش قیمت را پایین بیاورد، ولی در ادامه مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

این کارشناس صنعت خودرو افزود: با آزاد شدن واردات خودروی دست دوم تقاضا برای ارز افزایش می‌یابد و در طول چند ماه باعث بالا رفتن قیمت ارز و افزایش سطح عمومی قیمت‌ها در نتیجه قیمت خودرو هم روند صعودی خواهد گرفت.

وی ادامه داد: واردات خودروی دست دوم موضوعی خطرناک است و نظارت فنی بر آن بسیار سخت خواهد بود و در این میان مصرف کنندگان متضرر خواهند شد همچنین خدمات پس از فروش این خودروها از دیگر مشکلاتی است که در صورت واردات آنها ایجاد خواهد شد.

کاکایی یادآوری کرد: این موضوع به حدی اهمیت دارد که در واردات خودروهای نو هم در گذشته دولت به این نتیجه رسید که نباید هر کسی بتواند خودرو وارد کند و فقط نمایندگی رسمی شرکت‌های خارجی باید مبادرت به این کار کنند تا شرکت‌های خارجی ضمانت کار را بر عهده بگیرند، ولی در واردات دست دوم عملاً ضمانتی در کار نخواهد بود.

این کارشناس صنعت خودرو با ذکر اینکه واردات خودروی دست دوم روش بسیار نامناسبی است، گفت: ما در خارج کشور مبالغی ارز در اختیار داریم که آمریکا به دنبال آن است که ما نتوانیم از آن در جهت تولید بهره ببریم، ولی اجازه می‌دهد آن را برای استفاده از کالاهای مصرفی هزینه کنیم که سودی برای کشور ندارد و مخالف اقتصاد مقاومتی کشور است.

وی با تاکید بر اینکه این نوع واردات باعث از بین رفتن ارز در وضعیت فعلی خواهد شد و کشور در جنگ اقتصادی متضرر می‌شود، اظهار کرد: واردات خودرو دست دوم یک بازی خطرناک است که فقط سود آن به جیب دلالان می‌رود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد