صفحه اصلی » اجتماعی » پنج پایانه شهری در اصفهان افتتاح می شود

پنج پایانه شهری در اصفهان افتتاح می شود

افتخاری گفت: به زودی پنج پایانه درون شهری در شهر اصفهان آغاز به کار می کنند که عملیات عمرانی سه پایانه آغاز شده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ قدرت افتخاری پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ظهار کرد: در این مدت سعی کردیم با تمام توان و نیروی متخصص و مستعد برنامه ها را به منظور رفاه حال شهروندان دنبال کنیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری اصفهان بیان کرد: در یکسال گذشته در حوزه برنامه ریزی خطوط و برنامه مالی شرکت واحد اتوبوسرانی  ۳۰ الی ۴۰ درصد تغییرات در جهت افزایش کارآمدی، رضایتمندی و ارتقاء بهره وری شاهد بودیم.

وی تأکید کرد: هر ساله نظرسنجی در بین مردم و مسافران و در حداقل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس پیرامون موضوعات مرتبط با حمل ونقل همگانی انجام می شود که افزایش میزان رضایت مردم از حمل ونقل عمومی حاصل این نظرسنجی بود.

افتخاری با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۵۰ هزار مسافر روزانه توسط شرکت واحد اتوبوسرانی شهر اصفهان جابجا می شوند، عنوان کرد: علی رغم همه مشکلات در عرصه اقتصادی در سطح کشور و از جمله شرکت واحد اتوبوسرانی و حتّی فرسودگی نسبتاً زیاد اتوبوس های شرکت واحد اصفهان که عمر بالای 9 سال و نیم دارند، توانستیم یک درصد افزایش تعداد حمل و نقل مسافر را داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری اصفهان اذعان داشت: بیش از سه میلیون لیتر گازوئیل در سال توسط ناوگان حمل و نقل عمومی با امر فرهنگ سازی و باز مهندسی خطوط صرفه جویی شده است.

وی ارتباط یکپارچه با قطار شهری و برنامه ریزی های مؤثر در جهت بهبود عملکرد و ارائه خدمات حمل و نقل عمومی به بیش از 10 خیابان جدید با همان تعداد ناوگان از دیگر اقدامات صورت گرفته  است.

افتخاری بیان کرد: اصلاح و باز مهندسی خطوط باعث افزایش بهره وری و کارآمدی ناوگان حمل ونقل شد که این امر موجب کاهش زمان سررسید اتوبوس و سرعت بیشتر خدمات شد.

مدیر عامل  شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری اصفهان کاهش زمان های توقف اتوبوس در تعمیرگاه ها و افزایش سرعت اعزام اتوبوس ها به خطوط را از تمهیدات مؤثر دانست و عنوان کرد: سامانه یک و دو تندرو اتوبوس بالغ بر ۱۵۰ هزار مسافر را روزانه با ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جابجا می کنند.

وی در تشریح اقدامات جدید صورت گرفته در شرکت واحد اتوبوسرانی تصریح کرد: استفاده از فیلترهای خاص که باعث کاهش مصرف روغن به یک چهارم میزان فعلی  و بهره بردن از فیلتر ریداس که فیلتر کاهش مصرف سوخت اتوبوس ها هست که توسط یک شرکت دانش بنیان ساخته شد.

افتخاری خاطرنشان کرد: قیمت یک دستگاه اتوبوس بیش از ۱.۵ میلیارد تومان رسیده در حالی که در سال 95  قیمت  ۶۰۰ میلیون بود؛ پس لذا تعمیر و بازسازی اتوبوس ها تنها راهکار است

وی با تأکید بر اینکه افتخار داریم در حال حاضر بیش از ۱۰۰ دستگاه بازسازی و یا در حال بازسازی هستند، گفت 50 دستگاه اتوبوس دیزیل تا پایان تابستان و ۱۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال بازسازی  و به ناوگان حمل ونقل افزوده شوند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری اصفهان یادآور شد: در سال ۹۶،  ۵۰ دستگاه اتوبوس جدید اضافه شدند و ۷۰ دستگاه اتوبوس فرسوده از ناوگان حمل و نقل اصفهان خارج شد، برای بازسازی هر اتوبوس حداقل ۲۰۰ میلیون تومان است.

افتخاری بیان داشت: در گذشته برخی از مینی بوس ها عمر بالای ۳۰ تا ۴۰ ساله داشتند و اغلب شهرهای حومه ای شهر اصفهان این چنین هستند.

وی ابراز کرد:راهبری اتوبوس شهری و بین شهری کاملاً متفاوت است، لذا برنامه های آموزشی مختلفی اجراء و شرایط جدیدی برای جذب رانندگان اتوبوس شهری ایجاد کردیم.

افتخاری افزود: به زودی پنج پایانه درون شهری در شهر اصفهان آغاز به کار می کنند که عملیات عمرانی سه پایانه آغاز شده که پایانه پاسداران در ابتدای مسیر قطارشهری در شهرک قدس، پایانه اندیشه در مجاورت پل یزد آباد، پایانه صفه در انتهای خط یک قطارشهری، پایانه کاوه در وسط قطارشهری و پایانه صمدیه پنج پایانه جدید هستند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد