صفحه اصلی » اجتماعی » تحصیل بالغ بر ۹۲۰ هزار دانش آموز در سطح مدارس استان/ کمبود 16 هزار معلم در مهرماه 98

مدیر کل آموزش و پرورش استان خبرداد؛

تحصیل بالغ بر ۹۲۰ هزار دانش آموز در سطح مدارس استان/ کمبود 16 هزار معلم در مهرماه 98

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: باتوجه به شرایط خاص امروز در جامعه تاکید شده مدیران واحدهای آموزشی هیچ تقاضای وجهی از والدین نداشته باشند، کمک به آموزش وپرورش در طول سال از سوی والدین کاملا اختیاری است و مدیران می توانند با آن کمک ها در کنار سرانه مدرسه، امورات خود را بگذرانند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۵۸ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛محمد اعتدادی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به مناسبت آغاز زمان امتحانات نهایی و روند ثبت نام های سال تحصیلی جدید اظهار کرد: از امروز اولین امتحانات نهایی در اصفهان آغاز شد، لذا به تبع روند ثبت نام دوره های مختلف تحصیلی برای سال تحصیلی جدید نیز شروع  می شود.

وی با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان یکی از حقوق شهروندی است و والدین دانش آموزان باید بیشترین اطلاع را در این زمینه داشته باشند گفت: ما روسای ادارات و نواحی آموزش و پرورش اصفهان را موکلف کردیم که از همسویی وهمنوایی یکسان در زمینه ثبت نام دانش آموزان برخوردار باشند تا مشکلات کمتری را شاهد باشیم.

اعتدادی افزود: ثبت نام دوره ابتدایی در نیمه اول خردادماه آغاز می شود ولی برای مقاطع متوسط اول ودوم نیمه اول تیرماه این امر صورت می گیرد.

وی ادامه داد: برای ورود به دوره متوسط اول  حداکثر سن ۱۵ سال است  و برای پایه دهم حداکثر ۱۸ سال سن تعیین شده است

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در توصیح اخذ وجه توسط مدیران مدارس از والدین خاطرنشان کرد: آنچه ابلاغ شده این بوده که در مدارس دولتی و نمونه دولتی و هیئت امنایی هیچ گونه وجهی جز هزینه کتب و بیمه نباید دریافت شود که درصورت اخذ وجه این موضوع قابل بررسی است.

اعتدادی  پیرامون عدم اخد وجه از والدین توسط مدارس دولتی گفت: باتوجه به شرایط خاص امروز در جامعه تاکید شده مدیران واحدهای آموزشی هیچ تقاضای وجهی از والدین نداشته باشند، کمک به آموزش وپرورش در طول سال از سوی والدین کاملا اختیاری است و مدیران می توانند با آن کمک ها در کنار سرانه مدرسه، امورات خود را بگذرانند.

وی با تاکید براینکه در حال حاضر 5هزار۳۰۰ واحد آموزشی در سطح استان وجود دارد که انگشت شمار تخلفاتی راخواهند داشت خاطرنشان کرد: اعتبارات ما ملی بوده و در پرداخت سرانه مدارس از سوی وزارت خانه عمل می شود ولی با هر تخلفی به صورت جدی برخورد می کنیم

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان دررابطه با کسری نیرو اعلام کرد: وضعیت نیروی انسانی آموزش وپرورش  اصفهان را خدمت وزیر مربوطه اعلام کردیم و تقاضای افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان را داشتیم.

وی توضیح داد: حدود ۱۳ هزار نیروی انسانی در سال جاری تحصیلی کسری نیرو داشتیم  که این مشکل با افزایش تعداد ساعت شاغلین و کاهش مربی بهداشت و ۱۱۰۰معاون در مدارس و اضافه کردن معلم مرتفع شد، امسال نیز تا۳ هزار بازنشسته خواهیم داشت که به کمبود جمعیت ما افزوده می شود بنابراین در مهرماه 98، ۱۶ هزار نیرو کمبود خواهیم داشت

اعتدادی متذکر شد: مدارس خاص تابع قوانین خاص هستند و شرایط خاص برای ورود دانش آموزان  باید احراز شود همچنین سامانه سجا برای ثبت نام مدارس شاهد تعبیه شده و پیش ثبت نام توسط والدین با مراجعه به سامانه انجام می شود

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان  تصریح کرد: رویکرد جدیدی دروزارت آموزش وپرورش مبتنی بر راهبری مدرسه محوری ایجاد شده است، اخیرا وزارت آموزش به صورت عملی برنامه مدرسه محوری را دردستور کار قرارداده است، این برنامه به این نحو است که همه کادر مدارس باید در تصمیمات مدرسه مشارکت داشته و ادارات آموزش وپرورش باید از این به بعد نقش نظارتی و حمایتی داشته باشند و از ابلاغ دستورات صرف نظر کنند.

وی متذکر شد: مدرسه محوری با مدیر محوری متفاوت است، همه کادر مدرسه در فرایند تصمیم سازی باید دخالت و مشارکت کنن.

درادامه اعتدادی پیرامون مدارس اوقافی گفت: متولیان مدارس اوقاف ما دو دسته هستن یا متولیان خاص ویا اوقاف هست که البته از سوی اداره  اوقاف احکامی مبنی بر پرداخت اجاره بهای های معوقه گرفته شده است، میزان بدهی ما به اوقاف برای سال ۹۷، سه میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: 2هزارو 200 مدرسه و پیش دبستانی و ۱۰۰ آموزشگاه زبان و ۷۵ مدرسه آموزش از راه دور که زیر مجموعه بخش مشارکت های اداره کل آموزش و پرورش هستند و حدود۱۹۰ هزار دانش آموزاستان در این مدارس هستند

اعتدادی در پایان در باب تعداد دانش آموزان درحال تحصیل  اذعان کرد: بالغ بر 479 هزار نفر در مقطع دوره ابتدایی، 208 هزار نفر در مقطع متوسطه اول و 178 هزار نفر در مقطع متوسطه دوم تحصیل می کنند

وی خاطرنشان شد: ۹۲۰ هزار و ۵۳۹ نفر  تعداد دانش آموزان استان در سال جدید هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد