صفحه اصلی » اجتماعی » ارائه کمک بلاعوض برای مقاوم سازی منازل روستایی سمیرم

ارائه کمک بلاعوض برای مقاوم سازی منازل روستایی سمیرم

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سمیرم گفت: برای منازلی که صد در صد تخریب شده است مبلغ 40 میلیون تومان به روستائیان و ده میلیون تومان کمک بلاعوض و برای ساخت مساکن در شهر 50 میلیون تومان وام و 12 میلیون تومان کمک بلاعوض می شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۱

روح الله افشاریان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار داشت: بر اثر بارش های شدید باران و وقوع سیلاب در سمیرم شاهد تخریب نزدیک به 250 واحد شهری و 100 واحد روستایی بودیم و بالغ بر یک هزار واحد مسکونی نیاز به تعمیرات شناسایی شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سمیرم با اعلام اینکه دو هزار و 165 وام طرح ویژه مقاوم سازی به روستائیان شهرستان سمیرم داده شد، ادامه داد: برای منازلی که صد در صد تخریب شده است مبلغ 40 میلیون تومان به روستائیان و ده میلیون تومان کمک بلاعوض و برای ساخت مساکن در شهر 50 میلیون تومان وام و 12 میلیون تومان کمک بلاعوض می شود.

وی با اشاره به این که در مرحله اول 120 واحد ساخته و تحویل مردم سیل زده سمیرم می شود، اعلام کرد: به روستائیان وام درجاسازی داده می شود که در همان محل تخریب منزل خود، مسکن جدید را بسازند.

افشاریان از اجرای طرح هادی با رویکرد گردشگری برای روستای خَفر خبر داد و افزود: در سمیرم روستاهای آب ملخ، سیور، قاسم لو و دنگزلو پتانسیل اجرای طرح هادی با رویکرد گردشگری دارند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان سمیرم از معدود شهرستان هایی است که جمعیت روستائیان در آن بیشتر از جمعیت شهری آن است، ادامه داد: بالغ بر ۹۵ درصد روستاهای این شهرستان بالفعل هستند و همچنان دامداری و کشاورزی در این روستاها فعال و محل ترزیق روستائیان است که اجرای طرح هادی در روستاهای سمیرم سبب شده که از مهاجرت روستائیان شهرستان سمیرم به شهر جلوگیری کند.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سمیرم با اظهار اینکه بالغ بر 40 واحد مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر سمیرم احداث شده است، ادامه داد: دو هزار و 169 قطعه زمین به روستائیان برای ساخت مسکن واگذار شده است.

وی از صدور هفت هزار و 402 برگ سند در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر خبر داد و گفت: شهرستان سمیرم دارای 96 روستای بالای 20 خانوار است که تا پایان امسال کلیه روستاها دارای طرح هادی می گردند.

افشاریان در پایان با اشاره به اینکه تاکنون در 35 روستا طرح هادی اجرایی شده است، ادامه داد: امسال طرح هادی بازنگری شده را برای چهار روستا در دست اجرا داریم

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد