صفحه اصلی » سیاسی » سند 2030 بر دیوار مجلس نصب شده است

سند 2030 بر دیوار مجلس نصب شده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: علی‌رغم تأکیدات و هشدارهای رهبر انقلاب اما دغدغه‌ای از پیرامون این سند در بین برخی از مسئولان وجود ندارد و سند 2030 در دیوار کریدور مجلس می‌بینیم که نصب کردند.

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۰ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲

سید محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه آشفتگی فرهنگی در مدارس بیشتر نشده و فقط بحث خبر رسانی بیشتر شده است، اظهار کرد: آن‌چه در این یک ماه گذشته از گزارش‌ها و تصویرهایی از برخی از ناهنجاری‌ها منتشر شده، بیشتر از گذشته نیست؛ بلکه رسانه‌ای شدن این جریانات زیادتر شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به خبرهایی که ما داریم پس از سال 2015، به بحث 2030 دامن زده شد.

وی افزود: این اهداف از مهدکودک‌ها و مدارس غیرانتفاعی شروع شد و کم‌کم به مدارس ابتدایی، دبیرستان و دولتی کشیده شد و از حذف برخی از مطالب کتاب‌های درسی مانند شعرهای حماسی و شهید فهمیده می‌توان متوجه برنامه‌ریزی‌های متعدد برای اجرای این سند شد.

ابطحی با توضیح این‌که در یکی از کتاب‌های رشته حسابداری به‌عنوان سؤال بحث دعا و خواندن قرآن را زیر سؤال برده است، بیان کرد: اجرای این سد مانند موریانه و بیماری ایدز در پنهان، مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند که برخی نمی‌خواهند این واقعیت را باور کنند؛ برخی مسئولان به غیر از شعار و حرف هیچ دغدغه‌ای ندارند.

وی ادامه داد: متأسفانه بر خلاف شعارها، این مسئولان به دنبال اجرای سند 2030 هستند؛ ترویج روزه‌خواری در بهارستان اصفهان یکی از آثار اجرای این سند است که متأسفانه مقامات آموزش‌وپرورش با این جریان برخورد نکردند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با تأکید بر این‌که شورای عالی انقلاب فرهنگی و آموزش‌وپرورش هم متأسفانه در این زمینه با غفلت روبه‌رو شدند، خاطرنشان کرد: بیشترین مشکلات ما در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به موضوع ولنگاری فرهنگی برمی‌گردد؛ زمانی که از فرهنگ بومی کشور فاصله می‌گیریم و به فرهنگ غربی روی می‌آوریم به این مشکلات دچار می‌شویم.

وی اضافه کرد: به‌جای مبارزه با معلول باید با علت مبارزه کنیم و بحث مسائل فرهنگی را که رها کرده‌ایم به دست بگیریم؛ سند 2030 را بر دیوار کریدور مجلس می‌بینیم که نصب‌شده و فراکسیونی داریم که عکس این سند را در چهار محور مختلف در مجلس نصب می‌کند.

ابطحی تأکید کرد: علی‌رغم تأکیدات و هشدارهای رهبر انقلاب، امّا دغدغه‌ای پیرامون این سند در بین برخی از مسئولان وجود ندارد و برخی از همکاران ما می‌گویند سند 2030 این‌گونه که شما می‌گویند نیست و می‌شود از نقاط قوت این سند استفاده کرد.

وی در پایان تصریح کرد: رئیس‌جمهوری به‌طور شفاف و علی‌رغم هشدارهای رهبر انقلاب می‌گوید که مصمم هستم تا پایان دوره‌ام سند 2030 را اجراء کنم، جای صحبت برای ما باقی نمی‌ماند؛ پس راه مقابله استیضاح رئیس‌جمهور است که در شرایط کنونی و اکثریت مجلس این راه محال به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد