صفحه اصلی » اجتماعی » استان اصفهان امن‌ترین استان کشور است

استان اصفهان امن‌ترین استان کشور است

رئیس کل سابق دادگستری استان اصفهان گفت: استان اصفهان امن ترین استان در کشور است و این افتخاری بزرگ محسوب می شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ احمد خسروی وفا دقایقی پیش در آئین تکریم و معارفه رئیس کلّ دادگستری استان اصفهان بیان کرد: از اعتماد رؤسای قوه قضائیه در طول سه دوره تشکر می کنم؛ ۱۵ سال کامل در کسوت ریاست کلّی در قوه قضائیه خدمت کردم؛ همچنین از زحمات رؤسای کلّ قبل استان که برای ارتقاء خدمات دستگاه قضایی تلاش کردند، تقدیر می‌کنم.

رئیس کل سابق دادگستری استان اصفهان ادامه داد: به آقای دکتر حبیبی که ریاست کلّی این اداره را بر عهده می‌گیرند تبریک می گویم و یقین دارم وضع دستگاه قضایی بهتر خواهد شد.

وی اعتقاد داشت: کارآمدی دستگاه قضایی به چهار عنصر اساسی قانون گرایی و اجرای عدالت، استقلال دستگاه قضایی، سرعت در رسیدگی ها همراه با دقت و رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع تقسیم می شود که دستگاه قضایی کارآمد این ویژگی را باید داشته باشد.

خسروی وفا افزود: در جلسه رؤسای کلّ در تهران عرض کردم باعث افتخار دستگاه قضاست که بعد از انقلاب فردی رئیس قوه می شود که خودش از جنس قضات است و پلّه های رشد را به ترتیب گذرانده و ایشان زمانی خودشان دادیار بود.

وی خاطر نشان کزد: ۶۸ ماه در استان اصفهان توفیق حضور داشتم که برای بنده افتخار بزرگی بود و همچینن در جهت تحقق اهداف دادگستری، چند اقدام مهم انجام شد.

رئیس کل سابق دادگستری اصفهان در تشریح اقدامات انجام شده گفت: شعب دادسراهای بدوی و تجدید نظر در کل استان با آن فرآیند خاصی که دارد، افزایش پیدا کرد و از ۴۴۱ شعبه به ۵۸۱ شعبه رسید.

خسروی وفا ادامه داد: برای اولین بار بعد از انقلاب در استان موفق شدیم مرکز کارآموزان قضایی را راه اندازی کنیم که در آن مشغول تربیت قاضی برای اصفهان و سایر استان‌ها بودیم.

وی افزود: همچنین تلاش شد برای این که بتوانیم به رسیدگی‌ها سرعت دهیم، حدود ۳۰۰ قاضی بر کادر قضایی قبلی اضافه کنیم.

رئیس کل سابق دادگستری اصفهان تصریح کرد: سعی کردیم کار را به صورت تخصصی و بهتر از گذشته ادامه دهیم و برای اولین بار در استان، مجتمع تخصصی ویژه پرونده‌های خانواده راه اندازی شد.

وی با اشاره به این‌که ۶۶ ماه در بهره وری رتبه اول را کسب کردیم اظهار کرد: تلاش کردیم از پرونده های مُسن و مانده در این مدت کسر کنیم که در این مدت چهار میلیون و ۵۹۰ هزار پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت، علاوه بر این رسیدگی ها ۲۵ هزار پرونده هم از پرونده های قبل کسر شد.

به گفته این مقام قضایی برای اولین بار گروه های شش گانه حقوق شهروندی راه اندازی شد که نظارت بر کل استان داشتند.

خسروی وفا همچنین گفت: تلاش کردیم برای این‌که همکاران ما بتوانند کار را بهتر انجام بدهند، فضای فیزیکی را گسترش دهیم و در همه حوزه های قضایی یا ساختمان جدید احداث کردیم یا ساختمان‌های های قبلی را گسترش دادیم.

وی ادامه داد: در زمان دادستانی آقای حبیبی، زمینی تهیه شد و پروسه ثبت برای دریافت اعتبارات ملّی انجام شد، در طرح های ملّی مصوب شده ساختمانی با ۴۷ هزار متر به عنوان بزرگ‌ترین ساختمان قوه قضائیه کلنگ زنی خواهد شد که تا کنون در دو مرحله ۳۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد و بعد از ماه مبارک رمضان کلنگ زنی می‌شود.

خسروی وفا خاطر نشان کرد: جهت افزایش تعامل با نماینده عالی دولت تلاش کردیم در عین رعایت استقلال دستگاه قضایی، با دولت تعامل داشته باشیم که نتیجه آن این شد که در استان اصفهان مشکل لاینحل باقی نماند.

این مقام قضایی تصریح کرد: استان اصفهان امن ترین استان در کشور است و این افتخاری بزرگ محسوب می شود.

رئیس کل سابق دادگستری استان اصفهان در پایان گفت: از مردم اصفهان به غیر از خوبی و خیر و برکت چیزی ندیدم و از آن ها صمیمانه سپاس‌گذارم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد