صفحه اصلی » اجتماعی » عده ای در زمین دشمن بازی می کنند / در رابطه با کسانی چوب لای چرخ تولید می گذارند گذشت نمی کنیم

عده ای در زمین دشمن بازی می کنند / در رابطه با کسانی چوب لای چرخ تولید می گذارند گذشت نمی کنیم

معاون اول قوه قضائیه گفت: امروزه عده ای خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی می کنند، جنس را گران می‌فروشند، احتکار می‌کنند، تقلب می‌کنند، ارز را برنمی‌گردانند، ارز را به قیمت ۴۲۰۰ می‌گیرند و واردات نمی کنند و در کل چوب لای چرخ اقتصاد می‌کنند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای دقایقی پیش در آِیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان اصفهان بیان کرد: سنّت تکریم و معارفه متداول شده، امّا نباید طوری باشد که وقت زیادی از مدیران بگیرد.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: امروز از یک مدیر خدوم زحمتکش تکریم می کنیم، آقای خسروی وفا نیمی از خدمت خود را رئیس کل بودند و چنین افرادی را در دستگاه قضا کمتر داریم.

وی افزود: مردم اصفهان آقای حبیبی، رئیس کل جدید را به‌ خوبی می‌شناسند و وی دادستانی اصفهان را در کارنامه خود دارد، ایشان فردی تلاش‌گر و خیرخواه است.

محسنی اژه ای خاطر نشان کرد: امروز مردم به دلایل گوناگون توقع و انتظار بالایی را از قوه قضاییه پیدا کردند و حقیقتاً انتظار دارند این قوه در بسیاری از کجی‌ها، ناراستی‌ها و ناهنجاری‌ها را که شاید وظیفه ذاتی دستگاه قضا هم نباشد، وارد شود و با با ناهنجاری‌ها برخورد کند.

این مقام قضایی تصریح کرد: استان اصفهان استانی با فرهنگ، عالم پرور، مجاهدپرور است که سرداران شهید و سرداران زنده این استان در تارک تاریخ ایران برای همیشه می‌درخشند.

وی ادامه داد: در اصفهان مردم در یک ۳۰۰ شهید را تشییع کردند، پس این استان نیاز به یک خدمت ویژه دارد؛ انتظار مردم شهید پرور با فرهنگ و با هنر اصفهان بیشتر اینجاست که ما توقع ها را برآورده کنیم.

محسنی اژه‌ای اظهار کرد: دشمن همه تلاش خود را گذاشته تا بر معیشت و اقتصاد تأثیر بگذارد و آن‌قدر مردم را تحت فشار بگذارد تا به زعم خودش تحمل مردم را تمام کند، ما اینجا یک مسئولیت مضاعف داریم که چگونه انتظار مردم را جواب بدهیم.

این مقام مسئول گفت: امروزه عده ای خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی می کنند، جنس را گران می‌فروشند، احتکار می‌کنند، تقلب می‌کنند، ارز را برنمی‌گردانند، ارز را به قیمت ۴۲۰۰ می‌گیرند و واردات نمی کنند و در کل چوب لای چرخ اقتصاد می‌گذارند.

وی ادامه داد: ضرورت دارد درباره کسانی که در این شرایط خاص چوب لای چرخ تولید می‌گذارند و درباره کسانی که مجوز و تسهیلات نمی‌دهند گرفته تا کسانی که ارز نمی‌دهند و نظارت ندارند و موجب تشدید فشار بر مردم می شود، بررسی بیشتری شود و در این مورد اصلاً جای گذشت نیست.

معاون رئیس قوه قضائیه ابراز داشت: ناهنجاری هایی در کشور وجود دارد و نباید اجازه دهیم دشمن جسور شود و تجاهر به قانون شکنی بکند، باید جلوی این ناهنجاری‌های آشکار گرفته شود که زندان تنها راهکار برای جلوگیری از این اقدامات نیست.

محسنی اژه ای تصریح کرد: بعضی ها به ارزش‌ها و قانون و دین ما دهن کجی می‌کنند، چرا می‌ترسیم و منفعل هستیم؟ برخی آن‌قدر فضا را تنگ می‌کنند که یک خانواده شهید می‌ترسد امر به معروف و نهی از منکر کند، همین افراد بودند که از کشور دفاع کردند؛ چهار نفر افراد گول خورده فضا را برای حزب الله تنگ می کنند.

این مقام قضایی خاطر نشان کرد: ما قانون و وظیفه داریم و باید از آمر به معروف و نهی از منکر حمایت کنیم، برخی رسماً قانون شکنی می‌کنند و اگر پلیس به سراغ او برود پلیس را تهدید می‌کند؛ در این مواقع ما باید همه پشت سر پلیس باشیم، نباید اجازه بدهیم چنین افرادی بسیج و خانواده شهید را تحت فشار بگذارند؛ اگر دستگاه قضایی منفعل باشد این افراد جلوتر می آیند.

وی در تشریخ برخی مشکلات رسیدگی به پرونده های قضایی هم اعتقاد داشت: وقتی کیفرخواست صادر و جرم محرز شد، خیلی نباید زمان بگذرد، وقتی دادگاه بدوی حکم داد و جرم محرز بود باید از اتقات کافی برخوردار باشد؛ یکی از مشکلات امروز دستگاه قضایی، زمان دار شدن پرونده هاست که در این رابطه باید ورودی پرونده کم شود.

محسنی اژه ای ادامه داد: تلاش خود را برای صلح و سازش در شوراهای حل اختلاف کنیم و اگر این شوراها در ۷۰ درصد بخواهند حکم صادر کنند با وظیفه ذاتی آن ها منافات دارد؛ پس باید مسئله را فراتر از شورای حل اختلاف دانست.

این مقام قضایی در پایان از رئیس کل جدید دادگستری استان اصفهان خواست از شأن مجموعه قضایی استان صیانت کند و در این رابطه گفت: در سیستم قضایی وسوسه ها بیشتر است، اگر در این سیستم که پناهگاه مظلومان است، قرار باشد در این لکه سفید، کدورتی پیدا شود، آن کدورت به وضوح نمایان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد