صفحه اصلی » اجتماعی » رفع کامل مشکلات بیماران مبتلا به سرطان نیازمند مدیریت منابع بیمه‎ای است

رفع کامل مشکلات بیماران مبتلا به سرطان نیازمند مدیریت منابع بیمه‎ای است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: باید منابع بیمه‎ای مدیریت شود تا مشکلات تأمین دارو برای بیماران مبتلا به سرطان به نحو شایانی برطرف شود.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ عباسعلی پوربافرانی درباره وضعیت خدمت‎رسانی بیمه‎ای به بیماران مبتلا به سرطان در کشور بیان کرد: برای افزایش ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به سرطان الزامی است که ساماندهی وضعیت بیمه‎ها در دستور کار قرار بگیرد و از همین رو الزامی است که منابع بیمه‎ای مدیریت شود تا مشکلات تأمین دارو برای این بیماران به نحو شایانی برطرف شود.

* توقف هزینه‎های غیر ضروری در حوزه درمان، راهکاری برای افزایش خدمات رسانی به بیماران

نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با بیان این‎که منابع بیمه‎ای در کشور در حوزه درمان نباید به سمت هزینه‎های غیر ضروری هدایت شود تصریح کرد: زمانی که هزینه‎های درمان در حوزه بهداشت و درمان کنترل نشود، به‎طور حتم هزینه‎ها هم در حوزه درمان با افزایش روبرو می‎شود.

وی تصریح کرد: باید بیماران اورژانسی و مبتلا به سرطان در اولویت برنامه‎های خدمات درمانی و تأمین دارو قرار بگیرند، بنابراین نباید به نوعی در حوزه بهداشت هزینه کرد که نتوان بودجه این دسته از بیماران در حوزه درمان را تأمین کرد؛ زیرا درمان بیماران فوق از بسیاری  هزینه‌های غیر ضرور در حوزه بهداشت واجب‎تر است.

* بیماران مبتلا به با تنگناهای اقتصادی روبرو هستند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در پایان یادآور شد: بیماران مبتلا به سرطان با تنگناهای اقتصادی روبرو هستند، بنابراین بدیهی است که به جای تأمین هزینه‎های غیر ضرور برای این افراد باید تدابیری اندیشده شود که در اولویت دریافت خدمات درمانی قرار بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد