صفحه اصلی » اجتماعی » ماجرای فروش سوالات امتحانی مدارس اصفهان در شبکه‌های اجتماعی چه بود+ عکس

ماجرای فروش سوالات امتحانی مدارس اصفهان در شبکه‌های اجتماعی چه بود+ عکس

با آمدن خردادماه و شروع امتحانات پایانی دانش آموزان افراد سودجو با ایجاد کانال و صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی که هیچ نظارتی بر آن‌ها نیست به خریدوفروش سوالات امتحان می‌پردازند، امسال نیز این اخبار از برخی کانال ها به گوش می رسد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ امروزه که دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی جزئی از زندگی ما شده، به دست آوردن خیلی از نیازهای ما را راحت و آسان کرده است؛ به‌عنوان مثال تا چند سال قبل دانش آموزان و دانشجویان دغدغه شب امتحان را داشتند اما امروزه با آمدن تکنولوژی و تنبلی ما آدم‌ها این دغدغه‌ها کم و در حد پیدا کردن یک کانال تلگرامی و یا یک صفحه ‌اینستاگرامی برای خریدن سوال‌های امتحان شده است.

این خریدوفروش‌ها در شبکه‌های اجتماعی به سوالات امتحانی، پایان‌نامه‌های دانشجویی و … خلاصه نمی‌شود و گاهی خریدن و فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی و سلاح هم دیده می‌شود.

با آمدن خردادماه و شروع امتحانات پایانی دانش آموزان افراد سودجو با ایجاد کانال و صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی که هیچ نظارتی بر آن‌ها نیست به خریدوفروش سوالات امتحان می‌پردازند؛ صحت سوالات و اینکه آیا این سوالات همان‌هایی هستند که روز امتحان با آن روبه‌رو خواهند شد ریسکی است که دانش آموزان می‌کنند و آن‌ها را به‌راحتی می‌خرند.

روز گذشته برگه‌های امتحانی در کانال‌های خاصی منتشر و دست‌به‌دست شد؛ اینکه افرادی اعتماد کنند و این برای دریافت این‌گونه برگه‌ها هزینه‌ای پرداخت کنند فقط پول به جیب کلاه‌برداران و دلالان می‌گذارند.

عکس زیر نمونه‌ای از انتشار برگه امتحانی در یک کانال تلگرامی با عنوان «سوالات امتحانی، خرید سوالات امتحانی» است.

* تکذیب مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش اصفهان از خریدوفروش سوالات

رحمت‌الله ممیز در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به فروش سوالات امتحان خردادماه مدارس اصفهان در برخی از شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: این‌ها متأسفانه برای فریبکاری و سوء استفاده از مردم است و این سوالات امتحانی مربوط امسال نیست.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: امسال سوالات امتحان به‌صورت اینترنتی و داخل خود سالن امتحان بازگشایی می‌شود و مانند سال‌های گذشته نیست که قبل از امتحان باز شود و امکان منتشر کردن آن وجود داشته باشد.

وی ضمن تکذیب انتشار سوالات امتحانات پایانی خردادماه مدارس در فضای مجازی، افزود: نیم ساعت قبل از امتحان با حضور دانش آموزان و بسته شدن درب‌های محل امتحان سوالات رمزگشایی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد