صفحه اصلی » فناوری اطلاعات » توصیه های یک مقام قضایی در دادستانی کل کشور به استارت آپ ها / مراقب پیشنهادهای خرید و سهام داری باشید!

توصیه های یک مقام قضایی در دادستانی کل کشور به استارت آپ ها / مراقب پیشنهادهای خرید و سهام داری باشید!

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستان کشور گفت: کسانی که وارد این کار می شوند بدانند که با هر پیشنهادی ممکن است روبرو شوند، چون دشمن یا نمی‎گذارد این کارها شکل بگیرد یا با پرداخت مبالغ سنگین می‎خواهند استارت آپ را بخرند و یا در آن پروژه سهام‎دار شوند

تاریخ انتشار: ۰۶:۰۰ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۵

جواد جاویدنیا در گفتگو با صاحب نیوز  بیان کرد: برخی امروزه متأسفانه در رابطه با فضای مجازی، دوگانه امنیت-استقلال را به دوگانه فیلترینگ-آزادی‎بیان پیوند زده‎اند و مغالطه آمیز در این باره صحبت می‎کنند.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستان کل کشور ادامه داد: امروزه گوگل درآمد میلیارد دلاری از کشور ما درکنار جاسوسی نقطه به نقطه دارد.

وی ادامه داد: از پنج سال پیش تا به امروز بنا بر این بود که تلگرام و اینستاگرام جایگزین داخلی پیدا کنند ولی فقط شاهد فرصت سوزی بودیم؛ در حالی‎که این‎ها صنایع زیرساختی بسیار حائز اهمیت در فضای مجازی کشور محسوب می‎شود.

جاویدنیا خاطرنشان کرد: اگر ما توانستیم حضور هوشمندانه در فضای مجازی داشته باشیم و تلگرام و اینستاگرام را پُر از مطالب منطبق بر منافع کشور کردیم چه تضمینی دارد که این فضا را روی ما نبندند و اگر این اتفاق افتاد نباید فضای داخلی جایگزین داشته باشیم؟ ما داریم روی فضای بیگانه سرمایه‎گذاری می‎کنیم و تا وقتی اجازه کار به ما می‎دهند که منافع آن‎ها تأمین شود؛ در غیر این‎صورت شک نکنید که فضا را روی ما می بندند.

وی تصریح کرد: عاقلانه این است که فضای داخلی خودمان را گسترش دهیم تا در سایر کشورها هم نفوذ کنیم و این کار هم می‎توانیم انجام بدهیم، چون پتانسیل آن در کشور وجود دارد و فقط باید به ما می‎توانیم اعتقاد داشته باشیم.

این مقام ارشد قضایی در حوزه فضای مجازی در ادامه اعلام داشت: بنده جلسات متعددی با استارت آپ‎ها داشتم و اعلام آمادگی کردیم و آرمانی هم شعار ندادیم؛ بلکه تعهد دادیم که تا آن‎جایی که در توان داریم موانع مقرراتی مانند موانع ناشی از عدم ارائه مجوز و اصلاح قانون را در حدود وظایف خودمان با تمام توان انجام دهیم تا شرایط مطلوبی برای این کسب و کار فراهم شود.

جاویدنیا در توصیه به فعالان عرصه استارت آپ‎ها هم گفت: نکته ای به فعالان این عرصه می گویم که بنای استکبار جهانی بر این است که شرکت‎های بزرگ و قوی در زمینه فناوری اطلاعات اجازه ندهد این کارها در سایر کشورها شکل بگیرد، چون دقیقاً خلاف منافع آن‎هاست که این‎جا نیاز به حمایت‎های جدّی دولتی احساس می‎شود.

وی ادامه داد: کسانی که وارد این کار می شوند بدانند که با هر پیشنهادی ممکن است روبرو شوند، چون دشمن یا نمی‎گذارد این کارها شکل بگیرد یا با پرداخت مبالغ سنگین می‎خواهند استارت آپ را بخرند و یا در آن پروژه سهام‎دار شوند؛ پس در مشارکت‎ها باید دقت کنند و در سختی‎های این مسیر مقاومت کنند و ما را در کنار خودشان بدانند.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستان کل کشور در پایان تأکید کرد: هندوستان 10 برابر فروش نفت ما از صنعت نرم افزار خودش درآمد ارزی کسب می‎کند و ما هم می‎توانیم این کار را انجام دهیم و مسائلی مانند تحریم بهانه است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد