صفحه اصلی » مقاومت » ورود علمی بسیج دانشجویی به حل مسائل و مشکلات استان اصفهان

ورود علمی بسیج دانشجویی به حل مسائل و مشکلات استان اصفهان

مسئول اندیشکده ابداء بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: اندیشکده ابداء برای ورود به مسائلی که استعداد و توانایی آن در بسیج دانشجویی وجود دارد، تشکیل شده تا مسائل اولویتی دارد جامعه را در این اندیشکده پیگیری کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۹ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ مجید توان‌پور ظهر امروز در نشست خبری اندیشکده ابداء با بیان این‌که رویکرد بسیج دانشجویی مطالبه‌گری تخصصی در حوزه‌های عمومی است، اظهار کرد: مطالعاتی از مهرماه سال گذشته شروع و قرار شد یک اندیشکده برای ورود به مسائلی که استعداد و توانایی آن در بسیج دانشجویی وجود دارد، تشکیل شود و مسائل اولویت‌دار جامعه را در این اندیشکده پیگیری کنیم.

مسئول اندیشکده ابداء بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: با توجه به فرمایشات و تأکیدات یکی دو سال اخیر رهبر انقلاب پیرامون مطالبه‌گری و استفاده از جوان انقلابی برای حل مسئله و ورود به ساحت اجرایی، اندیشکده ابداء حدود 9 مسئله را انتخاب کرد که پس از اساس نظرسنجی، چهار اولویت اصلی انتخاب می‌شود.

وی افزود: حوزه‌های متخلفی می‌توانست تعریف کرد که این 9 حوزه مهم‌ترین مسائل استان است که بسیج دانشجویی می‌تواند پیگیری کند؛ آب و کمبودی منابع آبی، مشکلات بنگاه‌های کوچک اقتصادی، حاشیه‌نشینی، جوانان و ازدواج آن‌ها، مسکن، بیکاری جوانان و فضای کسب‌وکار، فضای مجازی، فساد اداری و اقتصادی، گردشگری و توریستی 9 حوزه‌ای که برای نظرسنجی آماده‌شده است.

توان‌پور اضافه کرد: سعی کردیم این نظرسنجی در حوزه‌ای انجام دهیم که بیشترین آشنایی را با این مسائل داشته باشند و از شخص اول اجرایی استان و شهرستان، ائمه جمعه، روسای دانشگاه‌ها و جامعه علمی در استان شروع کردیم.

وی با بیان این‌که مطالبه‌گری تخصصی اثرگذار و به‌ شدت پیگیری بهتری دارد و احتمال رسیدن به جواب آن بیشتر است، تصریح کرد: کادر سازی آینده برای جوان متعهد و انقلابی که کمک به نظام جمهوری اسلامی داشته باشد از آثار این اندیشکده است؛ این افراد با مسائل پیش‌رو به‌صورت تخصصی به‌صورت کامل شناخته، با پاسخ مسائل و با دغدغه‌های اجرایی آشنا می‌شوند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه پیام نور اصفهان ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با تلاش دوستان قسمتی از فرمایشات رهبر انقلاب پیرامون مطالبه‌گری را پیگیری و به اجرا برسانیم.

وی با توضیح این‌که کارگروه‌های این اندیشکده متشکل از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد است، عنوان کرد: اندیشکده ابداء مانند یک هیئت اندیشه‌ورز است که برای ورود به مسائل و مشکلات استان تشکیل شده که بتوانیم راه‌حلی برای آن به دست آوریم.

توان‌پور در پایان اضافه کرد: در واقع ما مشکلات سطح استان را برسی می‌کنیم، البته شاید برای برخی از این مشکلات در مجموعه‌های دیگر پرداخته شده باشد که آن‌ها را جمع‌آوری و از آن استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد