صفحه اصلی » سیاسی » تأسیس معاونت بازرگانی دور زدن مجلس است/ انتصاب سینکی مثال همان آزموده را آزمودن خطاست

تأسیس معاونت بازرگانی دور زدن مجلس است/ انتصاب سینکی مثال همان آزموده را آزمودن خطاست

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: سینکی در تنظیم بازار مسئولیت داشت و عملکرد خوبی را از او ندیدیم؛ اما امروز او را در جایگاهی بالاتری می خواهند منصوب کنند و نمی دانیم این کار چگونه توجیه پذیر است

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۷

حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: تعجب می کنم که رئیس جمهور گفته است اختیاراتش کم است، و به دلیل اینکه اختیارات رئیس جمهور کم است نمی تواند یک سری از کارها را انجام و مشکلات را حل کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان تصریح کرد: در درجه اول این رئیس جمهور با رئیس جمهور های دیگر تافته ای جدا بافته نیست، رئیس جمهورهای قبل طبق قوانین بالا دستی و وظایفی که طبق قانون برای آن ها مشخص شده در دو دوره وظایف خود را انجام می دهند.

وی افزود: قانون به رئیس جمهور درباره بحث بازرگانی این اجازه و فرصت را داده که لایجه ای را به مجلس برای تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت و معدن ارائه داده است.

موسوی لارگانی عنوان کرد: این کار رئیس جمهور به نوعی دور تسلسل محسوب می شود؛ روزی می گویند دلایلی که نمی توانند بازار و صادرات و واردات را کنترل کنند این است که تصمیم گیرنده یک فرد نیست و قسمتی از تصمیمات در اختیار وزارت صنعت و قسمتی در اختیار وزارت بازرگانی است؛ این صحبت عین گفته های رئیس دولت نهم و دهم بود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون دولت دیگری آمده و می گوید تنها راه حل مشکلات مردم و مدیریت بازار جداسازی وزارت بازرگانی را از وزارت صنعت است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: این موضوع دو مرتبه در مجلس مطرح شد و اکنون طرحی که نمایندگان ارائه کردند در مجلس مطرح است؛ حرکت رئیس جمهور که می خواهد معاونت بازرگانی را در نهاد ریاست جمهوری تأسیس کند در حقیقت دور زدن و بی احترامی به مجلس است.

موسوی لارگانی در قسمت دیگری از سخنان خود بیان کرد: اگر برای این معاونت حسن سینکی مطرح باشد باید گفت آزموده را آزمودن خطاست، این فرد در تنظیم بازار مسئولیت داشت و عملکرد خوبی را از او ندیدیم؛ اما امروز او را در جایگاهی بالاتری می خواهند منصوب کنند و نمی دانیم این کار چگونه توجیه پذیر است.

نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس با بیان اینکه سینکی نتوانسته وظیفه خود را در پست پایین تر انجام دهد، اذعان کرد: نکته دیگر این که اگر این فرد توانمند هم باشد قانون می گوید این سیستم بازرگانی باید در وزارت خانه صمت کار کند و می تواند در همان وزارت خانه مشغول به کار شود و برنامه های خود را آن جا پیاده سازی کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان این حرکت را دور زدن مجلس دانست و افزود: مجلس نمی تواند از معاون رئیس جمهور سؤال کند و از رئیس جمهور سوال کردن هم کار سختی است.

وی با بیان اینکه هر تفکیک یا ایجاد معاونت باید با مجوز مجلس باشد، خاطرنشان کرد: به دلیل این که نمایندگان نتوانند آشفته بازار کشور را به وزیر تذکر بدهند، به دنبال تشکیل معاونت بازرگانی هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد