صفحه اصلی » اجتماعی » پشت ماجرای زیر گرفتن عابران و آتش زدن ماشین چه بود؟/ نظر یک روانشناس در مورد این رفتارهای تکانشی

صاحب نیوز گزارش می کند؛

پشت ماجرای زیر گرفتن عابران و آتش زدن ماشین چه بود؟/ نظر یک روانشناس در مورد این رفتارهای تکانشی

امروز حدود ساعت 11 صبح یک خبر از اصفهان مبنی بر زیر گرفتن چند عابر در خیابان نیکبخت اصفهان توسط یک خودرو سواری منشر شد و واکنش های متفاوتی از فعالان فضای مجازی ومسئولان استان به همراه داشت.

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۶ - شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ امروز حدود ساعت 11 صبح یک خبر از اصفهان مبنی بر زیر گرفتن چند عابر در خیابان نیکبخت اصفهان توسط یک خودرو سواری منشر شد و خیلی زود در فضای مجازی باز نشر زیادی پیدا کرد.

این حادثه که در طول امروز به شکل های مختلف بیان شد و آمار های مختلفی از مصدومان این حادثه بیان و انگیزه های این حرکت هم  به شکل های مختلف بیان شد اما اصل این ماجرا چه بوده است؟

عباس عابدی امروز اظهار کرد: ساعت 10:58 دقیقه صبح امروز در خیابان نیکبخت اصفهان برخورد خودرو با موتورسیکلت منجر به مصدومیت 3 سرنشین موتور شد.

مدیر روابط عمومی اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با بیان این که خودرو پس از حادثه متواری شده، افزود: مرد 31 ساله، زن 80 ساله و مرد 50 ساله که دچار حادثه شدند به بیمارستان کاشانی انتقال پیدا کردند، حال عمومی مصدومان خوب بوده و شرایط وخیمی ندارند.

علی اصفهانی هم در خصوص حادثه امروز خیابان نیکبخت اظهار کرد: در این حادثه خانم و آقایی که از قبل با یکدیگر اختلاف داشته و امروز برای بررسی پرونده در دادگستری حاضر شده‌ بودند، پس از خروج از دادگاه درگیر شده و آقا نسبت به شکستن شیشه‌های خودروی خانم و دزدیدن آن اقدام می‌کند.

دادستان اصفهان با بیان اینکه این متهم در هنگام فرار با خودرو با چند نفر در خیابان نیکبخت برخورد و منجر به آسیب دیدن آن ها می‌شود، افزود: ماموران هم برای ایست دادن به این فرد چند تیر هوایی شلیک کرده‌اند.

وی با بیان اینکه متهم پس از متواری شدن از محل حادثه خودرو را رو به روی منزل دایی این خانم به آتش می‌کشد، ادامه داد: این متهم از محل حادثه متواری شده است.

وی با بیان اینکه دستور قضایی برای دستگیری این متهم صادر شده است، اضافه کرد: نیروهای انتظامی برای دستگیری این متهم پیگیری‌های لازم را در دستور کار قرار داده‌اند.

اصفهانی گفت: در آخرین اطلاعات به دست آمده از مراکز درمانی حال آسیب دیدگان این حادثه خوب است.

شاید باور آن خیلی سخت باشد که یک اختلاف خانوادگی به چند شهروند اینگونه آسیب برساند و چند خانواده را درگیر کند، علاوه بر آن بازتاب این قبیل حرکات هم امنیت را تحت شعاع قرار می دهد که بررسی این قبیل رفتارات پر خطر و کنترل آن ضروری به نظر می رسد.

علی احمدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: رفتاری که گاهاً توام با عصابانیت و در لحظه انجام می شود در بسیاری از موارد خسارات جبران ناپذیری ایجاد می کند.

این روانشناس تصریح کرد: اینکه بتوانیم در زمان های بحرانی و در زمان هایی که عصبانی هستیم رفتار خود را کنترل کنیم نیاز هر فرد در جامعه است و باید بستری فراهم شود که عموم جامعه ملزم به یادگیری این خویشتن داری و مدیریت رفتار خود باشند.

وی افزود: علت این حادثه بیان و مقصر حادثه مجازات می شود اما لازم است ما برای جلوگیری از اتفاقات این چنینی آموزش های لازم را بدهیم.

احمدی عنوان کرد: بسیاری از قتل ها و اتفاقات این چنینی را یک فرد سابقه دار انجام نمی دهد و بلکه در یک لحظه و در زمان عصبانیت یک فرد نمی تواند رفتار خود را کنترل کند و این اتفاق ها رخ داده است.

به نظر می رسد لازم است با آموزش های فردی در کنترل افراد از آسیب های اجتماعی افراد در زمان های مختلف باید جلوگیری کرد.پشت ماجرای زیر گرفتن عابر و آتش زدن ماشین یک شوهر عصبانی است

انتهای پیام/

 

 

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد