صفحه اصلی » اقتصادی » هیچ توجیه اقتصادی برای افزایش قیمت دلار وجود ندارد

هیچ توجیه اقتصادی برای افزایش قیمت دلار وجود ندارد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: به مردم پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان سرمایه خود را در این بازار پر ریسک وارد نکنند چرا که در حال حاضر با فاکتورهای اقتصادی هیچ دلیلی برای افزایش نرخ دلار وجود ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۱۶

علی نجوا در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: افزایش قیمت ارز و خصوصاً دلار باید بر اساس دلایلی باشد که بتوان آن را توجیه کرد که متأسفانه در کشور ما عوامل روانی در بازار نقش بسزایی دارد.

کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: در کشور ما بیشتر از تغییرات در ساختارهای اقتصادی که افزایش دلار را به همراه داشته باشد؛ تلاطم بازار از شوک های روانی و افزایش تقاضا نشئت می گیرد.

وی افزود: در حالی که به نظر بسیاری از کارشناسان، دلار باید تا مرز هشت یا 9 هزار تومان کاهش پیدا می کرد با دلایلی که اتفاق افتاد در نزدیکی 12 هزار تومان با نوسان خیلی کم ثابت ماند.

نجوا با اشاره به درگیر بودن دلایل مختلف در افزایش نرخ دلار که بیشتر هم در فاکتورهای اقتصادی نمی گنجد، بیان کرد: با جنگ روانی که آمریکا ایجاد کرد و ورود سرمایه برخی از نابلدان به این عرصه، عواملی شد تا افزایش چند هزار تومانی دلار ایجاد شود که بعد از چند روز وقتی آرامش بازار حفظ شد، دوباره این قیمت به نرخ قبلی خود نزدیک شد.

وی در پایان گفت: به مردم پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان سرمایه خود را در این بازار پر ریسک وارد نکنند چرا که در حال حاضر با فاکتورهای اقتصادی هیچ دلیلی برای افزایش نرخ دلار وجود ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد