صفحه اصلی » سیاسی » تغییر لحن امریکایی ها به خاطر مقاومت ملّت ایران است

تغییر لحن امریکایی ها به خاطر مقاومت ملّت ایران است

سخنگو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا و ایادی آن‌ها نشان دادند به دنبال زیر سلطه درآوردن جمهوری اسلامی ایران است که تنها راه مقابله با آن مقاومت است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۱۸

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به‌ضرورت مقاومت اظهار کرد: در 40 سال انقلاب اسلامی و در جنگ‌های نظامی، فرهنگی و اقتصادی مشاهده کردیم که هر جایی مقاومت داشتیم موفق بودیم و هرگاه یک گام به عقب گذاشتیم دشمن توقع و خواسته‌هایش را چندین برابر کرد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا و ایادی آن‌ها نشان دادند به دنبال زیر سلطه درآوردن جمهوری اسلامی ایران هستند که تنها راه مقابله با آن مقاومت است و اگر مقاومت کنیم قطعاً دشمن عقب‌نشینی می‌کند.

وی افزود: در این مدت آمریکایی‌ها برای اولین بار شروط 12 گانه را برای مذاکره گذاشتند؛ پس از مدتی تهدیدهای نظامی را شروع کردند و می‌خواستند ناوهای خود را به منطقه بیاورند امّا اکنون لحن آن‌ها تغییر کرده که این تنها به دلیل مقاومت ملّت ایران است.

سلیمی با توضیح اینکه ایرانی‌ها با شرکت در راهپیمایی‌های 22 بهمن و روز قدس نشان دادند که در برابر فشارهای امریکا مقاومت می‌کنند، بیان کرد: اگر مقاومت کنیم و بتوانیم روی پای خودمان بایستیم، دشمن مأیوس می‌شود و مردم هم به اهداف عالی خود می رسند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس ادامه داد: مسئولان حوزه بین‌الملل باید در ارتباط با کشورهای دنیا بحث مقاومت را در دستور کار خود قرار دهند و این ارتباط بر اساس عزت، حکمت و مصلحت باشد.

وی اضافه کرد: در مسائل اقتصادی کشور باید بیشتر از گذشته بحث مهم مقاومت را اجراء کنیم؛ تولیدات داخلی باید با کیفیت و رقابت‌پذیر باشد تا بتوانیم پس از تأمین نیاز داخل آن‌ها را صادر کنیم.

سلیمی تأکید کرد: شرایط باید فراهم شود که مردم بتوانند و ترجیح دهند از تولیدات داخلی استفاده کنند، مسئولان باید این شرایط را آماده و قوانین دست‌وپا گیر را حذف کنند و با افرادی که می‌خواهند در این فرآیندها اختلاف ایجاد کنند برخورد شدید شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد