صفحه اصلی » اجتماعی » تا کنون هفت میلیون نفر در بسیج ملّی کنترل فشار خون سنجش شدند/ بیش از 18 درصد افراد فشار خون بالا داشتند

تا کنون هفت میلیون نفر در بسیج ملّی کنترل فشار خون سنجش شدند/ بیش از 18 درصد افراد فشار خون بالا داشتند

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: از بین هفت میلیون نفر سنجش شده، 18/7 درصد افراد دچار پُر فشاری خون بودند که مراحل پیگیری درمان آن‏‎ها انجام خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۶:۰۶ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۲

کیانوش جهانپور در گفتگو با صاحب نیوز پیرامون مرحله دوم بسیج ملّی کنترل فشار خون بیان کرد: همان‎گونه در در رسانه‎ها مطرح شد، مرحله دوم این طرح از 16 خرداد آغاز شد و تا 15 تیر ادامه دارد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: مرحله اول که همان مرحله اطلاع رسانی عمومی بود را با همراهی خوب رسانه‎ها پشت سر گذاشتیم و در این مرحله در قالب غربالگری به کلیه مردم با اولویت افراد بالای سی سال و خانم‎های باردار، خدمات لازم را ارائه می‎کنیم.

وی افزود: مردم در این مرحله باید به کلیه مراکز بهداشتی و ایستگاه‎های سیار در کلیه شهرها مراجعه و میزان فشار خون خود را ثبت کنند و اگر فردی فشار خون غیر نرمال داشت، از سوی مراقبان سلامت برای پیگیری و درمان به مراکز درمانی هدایت و راهنمایی می‎شود.

جهانپور در تشریح نحوه پیگیری درمان بیماران گفت: افرادی که در این طرح به عنوان مبتلا به پُر فشاری خون شناخته می‎شوند، بر اساس میزان پُر فشاری خون آن‎ها خدمات متنوعی مانند ارجاع اورژانسی، ارجاع در اولین فرصت ممکن، مراجعه در هفته‎های بعد ارائه می‎شود و برای دسته‎ای از افراد هم سنجش فشار خون هر شش ماه یک بار تشخیص داده و به برخی هم مطالب آموزشی متفاوت جهت بالا بردن دانش پزشکی و مراقبتی در زمینه فشار خون ارائه می‎شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: در مرحله دوم تا کنون حدود هفت میلیون نفر سنجش و غربالگری شده‎اند که روند سنجش تا آخرین روز اجرای طرح ادامه خواهد داشت‎.

جهانپور تصریح کرد: از بین هفت میلیون نفر سنجش شده، 18/7 درصد افراد دچار پُر فشاری خون بودند که مراحل پیگیری درمان آن‏‎ها انجام می شود.

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت در پایان اعلام کرد: با توجه به اهمیت بسیار بالای بیماری فشار خون و افزایش مراجعات در روزهای پایانی این طرح، مردم به گونه‎ای برنامه ریزی کنند که مراجعه آن‎ها به روزهای پایانی موکول نشود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد