صفحه اصلی » اجتماعی » کمک 360 میلیونی مردم نایین به مناطق سیل زده

کمک 360 میلیونی مردم نایین به مناطق سیل زده

سرپرست هلال احمر نایین گفت: جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردمی نایین تاکنون بیش از سیصد و شصت میلیون ریال اعلام کرد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد زمانی اظهار داشت : با عنایت به وقوع حادثه دلخراش سیل در استانهای مختلف کشور و به منظور حمایت و دلجویی از مردم آسیب دیده در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری و تحقق اهداف انساندوستانه جمعیت هلال احمر در حمایت از سیل زدگان در سال 1398 جمع آوری کمک های نقدی آغاز شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان نایین ضمن قدردانی از حسن اعتماد، همبستگی و مشارکت خیرخواهانه مردم شهرستان در جمع آوری کمک های نقدی به سیل زدگان در نخستین مرحله فراخوان جذب کمک های مردمی با برپایی پایگاه های متعدد از مساعدت بی دریغ اقشار مختلف، نهادها، کارخانجات ، موسسات ، ارگانهای دولتی و غیردولتی ، کسبه و بازاریان ، پایگاههای مساجد و مصلی نماز جمعه ، کشاورزان و پیشه وران و عموم یاری رسانان به این فاجعه عظیم انسانی قدرشناسی کرد .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود گفت : هموطنان عزیز می توانند برای واریز وجوهات نقدی جهت کمک به سیل زدگان از طریق شماره حساب 99999 به نام جمعیت هلال احمر نزد تمامی شعب بانکهای کشور اقدام نموده و فیش مربوطه را به جمعیت هلال احمر ارائه نماید .

 همچنین کد دستوری #112*780* از طریق فعال سازی تلفن همراه روش دیگر جمع آوری کمک های نقدی  بوده و همشهریان عزیز می توانند ازاین طریق نیز مبالغ مورد نظر خود را به مناطق سیل زده اهداء کنند . ضمن آنکه شماره کارت ملت6104337999999996 آماده دریافت کمکهای مردمی می باشد .

وی اعزام تیم امدادی20  نفره به مدت 10 روز ( مناطق سییل زده استان خوزستان ) ، ارسال اقلام غیر نقدی مشتمل بر پتو ، بالش وزیر انداز ، 555 قوطی کنسروجات ، 112 ثوب البسه نو ، 27 قوطی شیرخشک ، برنج و500 بسته غذائی را از جمله دیگر برنامه های اجراء شده اعلام کرد .

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان نائین در ادامه گفت : این نهاد عام المنفعه به‌عنوان نخستین و اصلی‌ترین ستون برای کمک به بحران‌ها و حوادث طبیعی از روزهای اول در کنار مردم در مناطق سیل‌زده بود و با نیروی انسانی داوطلب و امدادگران فداکار هفته‌هاست در کنار مردم سیل‌زده به تخلیه و اسکان اضطراری و ارایه بسته‌های معیشتی و بهداشتی مشغول است . مردم نوعدوست مثل همه بحران‌های گذشته ، این‌بارهم بی‌تفاوت نبوده و از روزهای اول با کمک‌های نقدی و غیر نقدی در کنار جمعیت هلال‌احمر و دیگر نهادهای مسئول بودند و یک رکورد بی سابقه از مهربانی را به ثبت رسانده اند  .

وی در پایان  آمار نهائی جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردمی این شهرستان را در طول بیش از دوماه را به ترتیب بیش از سیصد و شصت میلیون ریال و حدود دویست و هفتاد میلیون ریال اعلام کرد .

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد