صفحه اصلی » استان » برخوار » سایه سنگین بلاتکلیفی همچنان بر روی احداث سینما در دولت آباد

سایه سنگین بلاتکلیفی همچنان بر روی احداث سینما در دولت آباد

عضو شورای شهر دولت آباد گفت: همزمان با آغاز به کار دوره پنجم شورای شهر دولت اباد، بررسی های لازم در خصوص طرح باغ بانوان صورت گرفت، در دو نوبت نیز مناقصه در این خصوص صورت گرفت که متاسفانه به دلیل نوسانات قیمت هیچ پیمانکاری در خواست همکاری در جهت اتمام این پروژه را نداشت.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۹ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ نبود سینما و فرهنگسرا در شهر دولت آباد به عنوان مرکز شهرستان برخوار و وجود مشکلات و کاستی های دیگری در مرکز شهرستان برخوار، ما را بر آن داشت تا مصاحبه ای با الهام داوری عضو شورای اسلامی شهر دولت آباد داشته باشیم تا ضمن اطلاع از نقطه نظرات و برنامه های شورای شهر در دوره پنجم، از خروج یا عدم خروج شهر دولت آباد از حالت سکون ناشی از مشکلات سال های اخیر حاکم بر بدنه شهرداری دولت آباد نیز اطلاع حاصل کنیم‌.

تا پایان این گفتگو با ما باشید:

برای گسترش نشاط اجتماعی به ویژه بانوان چه اقداماتی انجام داده اید و چه برنامه هایی برای سال جاری دارید؟
با توجه به اینکه شورا یک نهاد نظارتی است امکان اجرای مستقیم برنامه ها و دخالت در امور اجرایی شهر و شهرداری را ندارد، اما با هماهنگی های صورت گرفته با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و همکاری مجموعه شهرداری و شورا اقدام به برگزاری چندین مورد پیاده روی خانوادگی کردیم.
همچنین در طول این مدت با همکاری شهرداری اقدام به برگزاری چندین همایش فرهنگی در سطح شهر کردیم که در اینجا جا دارد از زحمات پرسنل شهرداری دولت آباد تشکر نمایم.

از مجموعه های فرهنگی مانند بسیج، کانون های فرهنگی و مساجد چه حمایت هایی برای گسترش فعالیت های فرهنگی و تفریحی شده است؟
بله خوشبختانه در طول این دو سال همکاری مناسبی با بسیج شهرستان بالاخص بسیج بانوان صورت گرفت که ماحصل آن حمایت در برگزاری مراسمات بسیج بود.
همچنین برگزاری مسابقه کتابخوانی با استقبال بی نظیر ۷۰۰ نفر از جوانان شهر دولت آباد با همکاری بسیج و دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر افتخارات شورای اسلامی شهر دولت آباد است.
همچنین در سال گذشته با حمایت های صورت گرفته از سوی شورا و شهرداری، ۱۳۰ جلد کتاب توسط کتابخانه عمومی شهر دولت آباد خریداری و در اختیار همشهریان قرار گرفت.

از دیگر مواردی که در راستای معرفی شهر دولت آباد در طول این مدت صورت گرفت، عقد قرارداد با اساتید تاریخ دانشگاه اصفهان به منظور تدوین کتاب به‌ منظور معرفی شهر دولت آباد بود.
همچنین برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی از قبیل عکاسی و پیشنهاد بهترین شعار در جهت معرفی شهر از دیگر امور بود که در جهت جلب نظرات شهروندان شهر دولت آباد صورت گرفت.

آخرین تصمیماتی که در خصوص راه اندازی مرکز خرید، سینما، فرهنگسرا و مرکز تفریحی ورزشی در شهر دولت آباد به عنوان مرکز شهرستان برخوار گرفته شده؛ چه بوده است؟
سال گذشته با پیگیری شورای اسلامی شهر دولت آباد زمین چمن مصنوعی مجاور پارک بوستان راه اندازی شد، همچنین تجهیز زمین خاکی باباسید علی محله کربکند نیز صورت گرفت.
از دیگر مواردی که در طول سنوات گذشته به یک آرزو برای ورزشکاران عزیز تبدیل شده بود احداث سرای ورزشکاران بود که خوشبختانه این پروژه در دوره پنجم شورا به مرحله اجرا رسید که امیدواریم در آینده ای نه چندان دور به مرحله بهره برداری برسد.
در طول دو سال گذشته رایزنی های زیادی در خصوص احداث سینما با سازمان های مختلف صورت گرفت، موسسه فرهنگی وابسته به دانشگاه سوره تهران نیز در صدد راه اندازی یک سینما جهت شهر دولت آباد برآمد اما با توجه به پیگیری های صورت گرفته همچنان اجرای این پروژه به مرحله اجرا نرسیده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد